Tabivere saab tuleva aasta lõpuks uue rahvamaja

Lepingu järgi peaks uus rahvamaja valmima järgmise aasta oktoobris. Vallavolikogu esimees Kajar Lember ütles, et 2005. aasta jõulupidu tahetakse korraldada juba uues majas.

Tegelikult alustas Tartu firma JB Ehituse AS objektil renoveerimis- ja ettevalmistustöödega juba neljandal oktoobril.

JB Ehituse ASi juhatuse liige Robert Öpik ütles, et enamik vaheseinu on tänaseks lammutatud. Praegu lammutavad töömehed vanu põrandaid. Garaazi ja katlamaja osas on uued aluspõrandad aga juba valatud. Praegu on käsil katuse puitkonstruktsioonide ehitamine.

Rahvamaja läheb maksma 14 miljonit

“Tänavu teeme töid kahe miljoni krooni eest. Ehitame hoonekarbi kinni ning paigaldame ka uue katuse. Meiega sõlmitud lepingu järgi on ehitustööde maksumuseks kokku on 10 miljonit krooni,” rääkis Öpik.

Alltöövõtu korras teeb objektil üldehitustöid OÜ Äksi Puhkemaja. Elektri-, sanitaartehnika- ja muude eritööde tegijate leidmiseks toimuvad läbirääkimised on veel pooleli.

Üldse kulub kogu kahekorruselise hoone renoveerimiseks 14 miljonit krooni, millest nelja miljoni krooni eest muretsetakse rahvamaja sisustust ja seadmeid.

Ümberehitatava hoone teisele korrusele tuleb saal ja ruumid taidlusringidele. Esimesele korrusele rajatakse aga vaba aja veetmise ja tervisekeskus. Partnerit otsitakse erasektorist ja rentniku leidmiseks on välja kuulutatud konkurss.

Praeguste plaanide järgi ehitatakse esimesele korrusele saun, keeglisaal ja ruumid pubi jaoks.

Ringid asula peal laiali

Pool renoveerimiseks vaja minevast rahast tuleb riiklikust investeeringute programmist ja ülejäänud summa ulatuses võtab Tabivere vallavalitsus laenu.

Ehitaja leidmiseks korraldas vallavalitsus tänavu suvel konkursi. Juuli lõpus kinnitas vallavalitsus rahvamaja ehitajaks kolme pakkumisel osalenud ehitusfirma seast JB Ehituse ASi. 22. septembril sõlmisidki Tabivere vallavanem Aare Aunap ja juhatuse liige Robert Öpik vastava töövõtulepingu.

Vana rahvamaja põles maha 2001. aasta 11. mail ja Tabivere on olnud sellest ajast saadik ilma kultuuritemplita. “Meie tublid isetegevuslased on siiani tegutsenud nii gümnaasiumi kui ka vallavalitsuse ruumides,” märkis Kajar Lember.

Vana maja oli kasutusel seitse päeva nädalas. Seal tegutsesid laulukoorid, naisansambel, kapellid, tantsurühmad ning näitering. Kõige halvemasse olukorda sattus huviteater, kelle tegevus seiskus, sest nad jäid harjutuslavata.

Vana kultuuritempel asus teisel pool raudteed. Et Tabiverre jäeti sageli pikemaks ajaks seisma kaubarongid, tuli inimestel raudtee ületamiseks tihti üle seisvate vagunite turnida. Sellepärast otsustas vallavalitsus, et vanasse kohta uut rahvamaja ei ehitata.

Uue koha otsingul oli kunagi kõne all isegi vana katlamaja, seal polnud aga peale seinte ja katuse midagi alles ja see variant ei sobinud.

Nii ostiski vald 350 000 krooni eest Jõgeva Majandusühistult kauplusehoone, mille teine korrus juba aastaid tühjana seisis. Nõukaajal töötas kõnealuse hoone teisel korrusel söökla ja õhtul restoran. Rahvast käis seal Jõgevalt, Tartust ja mujaltki.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus