Tabivere RSK karikavõistlustel 32 parema hulgas

Tabivere Rahvaspordiklubi jalgpallimeeskond alistas Eesti karikavõistluste teises ringis Pirita JK Reliikvia väravateta viigiga lõppenud normaal- ja lisaaja järel penaltiseerias 4:2 ning jõudis 1/16-finaali.

Möödunud kolmapäeval Tabivere staadionil peetud mängus oli Eesti meistrivõistlustel neljanda liiga lõunatsoonis üheksandal kohal oleva kodumeeskonna vastaseks kolmanda liiga põhjatsooni paremikku kuuluv meeskond. “Meie eesmärgiks oli teha hea mäng,” lausus lõunatsooni edukaim väravakütt Eduard Kovbasnjuk. “Kogu meeskond võitles ühtsena ning kõik õnnestus üllatavalt hästi.”

Kuigi mõlemal meeskonnal oli 120 mänguminuti jooksul mitmeid väravavõimalusi, ei õnnestunud kummalgi poolel eduseisu saavutada ning määravaks said mängujärgsed penaltid. Tabivere RSK tegi taktikalise vahetuse: väravavaht Arvi Alli asemel asus Pirita meeste karistuslööke tõrjuma kogu kohtumise kaitses tegutsenud Kristo Päkko. “Kristo on meil küll kaitsemängija, kuid ta on ka väravavaht olnud,” selgitas Eduard Kovsbasnjuk tehtud vahetust.

Penaltiseeria esimestel löökidel kumbki meeskond ei eksinud, tabiverelaste väravaarvet kasvatasid Marko Horn, Tauri Laurits ja Marko Murumaa. Kodumeeskonna 3:2 eduseisul lõi Reliikvia mängija palli väravast mööda, Eduard Kovbasnjuk oli aga seejärel täpne ning viis Tabivere juba 4:2 juhtima. Reliikvia otsustava löögi tõrjus Kristo Päkko.

Tabivere RSK järgmine vastane selgub täna kell 12 Eesti Jalgpalli Liidus toimuval loosimisel. Konkurentsi on jäänud kõik meistriliiga meeskonnad, samas on võimalik vastamisi minna ka tasemelt võrdsete tiimidega. “Hambaid tuleb kõigile näidata, vahet ei ole, kui tugev meeskond vastas on,” lausus Eduard Kovbasnjuk. “Ühest küljest oleks hea kodus mõne suurega mängida või minna näiteks võõrsil vastamisi FC Floraga. A. Le Coq Arenal mängimine on iga mängija unistus. Samas loodame siiski rohkem madalama liiga klubi, kellega oleks võimalik pidada põnevam kohtumine ning ehk ka edasi jõuda.”

Kolm päeva pärast võidukat karikamängu kohtus Tabivere RSK Väimelas neljanda liiga mängus Võru Heliosega ning kaotas 2:5. Kümne mehega alustanud Tabivere kaotas avapoolajal vigastuste tõttu kaks põhimängijat, kuid suutis sellele vaatamata poolaja 2.2 viigiga lõpetada (mõlemad väravad lõi Eduard Kovbasnjuk). Teisel poolajal pääses Võru kolmemeheline ülekaal siiski maksvusele ning  kodumeeskond lõi kolm vastuseta jäänud väravat.

Homme kell 19 on Jõgeva linna staadionil vastamisi neljandas liigas mängivad Jõgevamaa meeskonnad. Viimati SK-le Roosu 0:5 kaotanud ja tabelis kümnendal kohal olev FC Jõgeva Wolves võõrustab Tabivere RSK-d. Meeskondade eelmise omavahelise kohtumise võitis Tabivere 5:2.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus