Tabivere rand peagi suplusküps

Jahedavõitu kevadest sai lausa üleöö palav suvi, mis mõtted vetteminekule kisub.

Saadjärve ranna-ala Tabivere alevikus näebki pärast mahukaid  laiendus- ja renoveerimistöid juba üsna paljutõotav välja.

Siin alustas nimelt sügisel arendustöid SA Vooremaa Looduskeskus. Arendusplaan nägi ette suplusala laiendamist ja korrastamist, sealse silla parandamist, väiksemat mõõtu paadisilla ehitamist ranna-ala Tartu-poolsesse otsa. Samuti  laiendatakse parklat, rajatakse grillimisnurk ja ehitatakse suitsuahi.

Sihtasutuse juhatuse liikme Tarmo Raudsepa kinnitusel loodetakse kõige plaanivõetuga ettenähtud tähtajaks ehk maikuu viimaseks päevaks valmis saada.

“Kuigi lootsime mõned veel ees ootavatest töödest teostada talvel, siis ilm meid kahjuks ei soosinud,” tuli tal aprillikuises Tabivere valla Sõnumilehes nentida. Et ajada kaldaalal laiali mitme tuhande tonnine liivahunnik, olnuks vajalik maapinna korralik läbikülmumine. Seda aga ei juhtunud. Suplusalal ei saanud jää peale liiva vedada seetõttu, et vanad sillapostid  tuli sealt enne eemaldada.

Nii tuli Tarmo sõnul oodata, kuni lumi kevadel lõplikult sulas ja maa tahenes. Õnneks sündis see suhteliselt kiiresti ja praegu ollakse töödega graafikus.

“Lõpuspurt on tõesti juba käsil,” ütles ta möödunud nädalal, kui ehitati grillinurga varjualust ja suitsuahju ning tiriti ujumiskohast välja vanu võimsaid sillavaiu.

“Kõige suurem ootamatus oligi tööde käigus nende iidvanade sillajäänuste tugevus. Millal need sinna rammitud on, ei kujuta ette, aga millegipärast on tunne, et umbes saja aasta eest, kui siit Tabivere raudteejaama veetorni auruvedurite tarvis vett pumbati.  Ja muide, need palgiosad, mis järvemudast välja kerkivad, näevad nii värsked välja, nagu oleksid alles eile sinna paigaldatud,” kirjeldas Tarmo rasket, kuid huvitavat tööd ja põnevaid leide.

Veel on tema sõnul järge ootamas parklate piirded ja  kõnniteede rajamine ja siis kogu pildi kaunistamine.

“Igasugust nipet-näpet on veel vaja valmis saada, nagu suuremate tööde lõpetusel ikka. Aga ausalt öeldes teeb kõige rohkem rõõmu ikka see, kui  vaadata ja võrrelda, milline oli siin rannas pilt enne töödega alustamist ja mis on seal näha praegu,” tunnistas ta.

Nüüd jääb veel loota, et suveilmade limiit lehekuuga ei lõpe ning vee-  ja päikesesõbrad kõike loodut ikka järjest mitu kuud täiel rinnal nautida saavad.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus