Tabivere rahvamajas tunnustati Tartumaa kultuuriinimesi

Möödunud neljapäeval toimus Tabivere rahvamajas tänuvastuvõtt Tartumaa kultuuriinimestele, kus selgus kultuuripärl 2018 saaja, kelleks tänavu oli näitekirjanik, lavastaja ja näitleja Janno Puusepp.


„Pärl on selline õrn asi ehk siis tihtipeale on ta nööri otsas teistega koos ja kui tema eest ei hoolitseta, siis ta tuhmub. Suur osa sellest tunnustusest kuulub nendele inimestele, kes lähevad minu ideedega kaasa ja usuvad sellesse, mis ma teen. Ma ei ole kunagi nii sõnatu olnud, tavaliselt lobisen palju, aga kõige suurem osapool, võib-olla rohkemgi, kuulub sellest auhinnast minu inspiratsioonile, lavapartnerile, hingekaaslasele Anne-Mai Tevahile,“ sõnas oma kõnes kultuuripärl 2018 tunnustusega pärjatud Janno Puusepp, kelle teoseid on ka Jõgevamaal lavastatud.

Tänavune tänuüritus pakkus oma ülesehitusega kultuuriinimestele mõnusat vaatemängu, kust ei puudunud ka salapärased maskid ja risti-rästi olevad toolid. „Kuna ma teen palju selliseid gala-üritusi, siis tahaks alati panna veidi kriuksu, et ei oleks lihtsalt kontsert, kus koor või laulja tuleb. Et oleks ruumikasutamine ja kaasaegsed tehnikad,“ sõnas üks õhtu korraldajaid Astrid Hallik, kes sai Rahvakultuuri Keskuse tänukirja.

Endisest Jõgeva maakonnast said tunnustatud Anne Aunap, Liia Koorts, Anu Saul, Margit Soieva, Maarja-Magdaleena Maarahva Selts, Assikvere Haridusselts.

DEIVI SUISTE

blog comments powered by Disqus