Tabivere rahvamaja uueks juhatajaks valiti Anni Luud

Tabivere rahvamaja uueks juhatajaks sai konkursi tulemusena Anni Luud, kelle eesmärk on seniseid kultuuritraditsioone ja vaba aja veetmise võimalusi elus hoida ning ka uusi ettevõtmisi algatada.

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias kultuurikorraldust õppinud Anni Luud sai Tabivere kandi ning siinsete inimestega esimest korda tuttavaks siis, kui kohalikus tuulikus mängiti lavastust “Kõik”. Nii hakkas talle paik meeldima. “Otsustasin siia erialasele tööle kandideerida. Esimesed kümme päeva on ennekõike kulunud tutvumiseks paikkonna kultuurielu iseärasuste, traditsioonidega ning selles valdkonnas tegusamalt osalevate elanikega. Korraldamist vajavad juba varem kavva võetud sündmused. Mõnede ürituste läbiviimise olen juba ka ise algatanud. Peagi toimuvad volbriöö pidustused, tava kohaselt peame kevadlaata ning tähistame lastekaitsepäeva. Rahvamajas alustavad Mariann Kajaku juhendamisel tööd ringid, kus võimalus õppida zumbat, stripp-tantsu (naistele meelepärane tants, mida ei maksa segi ajada striptiisiga ) ning keha ja vaimu koostööd arendavat liikumist pilatest. Ringide töö täpsem planeerimine oleneb sellest, kui palju leidub ühe või teise hobiga tegeleda soovijaid,” rääkis vastne rahvamaja juhataja. 

Tartu lähedus eeliseks

Peagi esietendub Tabivere Harrastusteatri lavastus “See, kes avab ukse”, mis õpiti  selgeks Esta Soku juhendamisel.

“Kavatsen hakata juhendama näitemänguhuvilisi lapsi ja noori. Olen mõelnud ka kunagi tegutsenud ringide elluäratamisele, kui jätkub kaasalööjaid.”

Anni Luud märkis, et Tartu lähedus on Tabivere kultuurielule pigem positiivne tegur. “Usun, et sisukaid ja huvitavaid kultuurisündmusi tullakse vaatama ka Tartust ja selle ümbrusest. Olen ka ise tartlane. Tööle sõidan rongiga, mis on mugav ja ökonoomne liiklemisviis, kuid otsin elukohta Tabiveres. Rahvamajaga samas majas paikneb Tabivere vabaajakeskus, milles võimalus kasutada ka mini-spaad, erinevate saunade ja solaariumiga, mängida bowlingut ja piljardit. Ka selle töö korraldamine on lisaks rahvamaja juhatamisele minu ülesanne.” Anni Luud peab perspektiivikaks Tabivere rahvamaja koostööd Vudila mängumaa ja Elistvere loomapargiga, kuhu harrastusnäitlejatel ja teistelgi isetegevuslastel on võimalik ka esinema minna. 

Kollektiivis suuri muutusi ei tule

Luud ütles, et Tabivere rahvamajas töötab praegu viis inimest.  “Hetkel vajadust uute töötajate järele pole ning märkimisväärseid muudatusi kollektiivis pole oodata. Kas tekib vajadus kollektiivis teatud ametiülesandid ümber jagada, peaks selguma lähiajal,” lausus ta.

Anni Luud on ka teatri NORA eestvedaja, mille rajas seitse aastat tagasi, kui oli Viljandi kultuuriakadeemias esimese kursuse üliõpilane.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus