Tabivere rahvamaja hakkab ehitama Tartu firma JB Ehitus AS

Tabivere vallavolikogu esimees Kajar Lember teatas, et kui kõik läheb nii nagu plaanitud, peaks 2005. aasta jõulupidu toimuma juba uues majas.

“Loodame vastavad lepingud allkirjastada augustikuu jooksul ja alles pärast seda hakkab JB Ehitus AS tegutsema,” lisas ta.

Rahvamaja endisesse kauplus-söökla hoonesse

Rahvamaja tuleb aastaid tühjana seisnud Jõgeva Majandusühistule kuulunud endisesse kauplus-söökla hoonesse.

Kogu kahekorruselise hoone renoveerimiseks kulub ligi 15 miljonit krooni, millest pool tuleb riikliku investeeringute programmi (RIP) rahadest ja ülejäänud summa ulatuses võtab Tabivere vallavalitsus laenu.

Ümberehitatava hoone teisele korrusele tuleb saal ja ruumid ringidele. Esimesele korrusele rajatakse aga vabaaja veetmise keskus.

Hoone esimese korruse rentniku leidmiseks on välja kuulutatud konkurss. Augusti lõpuks peaks selguma võitja ja ka täpsem ideestik, millega seal tegelema hakatakse.

Tabiverelased on oma kultuurimajata olnud juba üle kolme aasta. “Meie tublid isetegevuslased on siiani tegutsenud nii gümnaasiumi kui ka vallavalitsuse ruumides,” märkis Kajar Lember.

Vana keskkatlamaja ei sobinud

Vana rahvamaja põles 2001. aasta 11 mail. “Nelja päeva pärast oleksid alanud remonditööd, töömehed olid juba tööriistadki kohale toonud. Vald plaanis miljon krooni maksma minevat remonti, selleks oli võetud laenu,” kirjutas 2001.aasta 25. oktoobri Vooremaa.

Vanas majas tegutsesid laulukoorid, naisansambel, kapellid, näitering, tantsurühmad. Rahvamaja oli kasutusel seitse päeva nädalas. Kõige halvemasse olukorda sattus huviteater, kelle tegevus praktiliselt seiskus, kuna nad jäid harjutamislavata.

Uue kultuurikeskuse asukohavariandina oli kunagi kõne all ka vana keskkatlamaja. Et seal peale seinte ja katuse õieti midagi alles ei olnud, siis heideti antud võimalus kõrvale.

Nii ostiski vald 350 000 krooni eest kauplushoone, mille teine korrus, ammu tühjana seisis. Nõukaajal töötas kauplushoone teisel korrusel söökla ja õhtul restoran. Rahvast käis seal Jõgevalt, Tartust ja mujaltki.

“Kultuurikeskusele uue koha otsimisel olime kindlad, et samasse kohta me midagi tegema ei hakka, sest vana rahvamaja asus külast väljas ja teisel pool raudteed, kuhu tihti jäeti pikemaks ajaks kaubarongid seisma,” teatas 2001. aasta oktoobris Tabivere vallavanem Aare Aunap.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus