Tabivere pidi tunnistama Jõgeva paremust

30. mai keskpäeval sai Tabivere Gümnaasiumi staadionil alguse Jõgevamaa derby-kohtumine jalgpallis, kui Tabiverele oli külla sõitnud Jõgeva SK Noorus 96. Mäng oli mõlema meeskonna jaoks ääretult tähtis, tõotas tulla põnev ja võitluslik kohtumine.

Mängu esimese veerandi jooksul oli selgelt näha, et Jõgeva oli kohale tulnud ainult võidumõtetega: mängijad võtsid üles ilusaid ja kiireid rünnakuid, kuid pall ei jõudnud Tabivere väravavahi Kristo Päkko selja taha. Ka  Tabivere meeskond näitas väikest initsiatiivi, mis siiski lõppes vastaste kaitseliinini jõudes.

Esimest poolaega ilmestasid kollased kaardid

Esimese poolaja keskel oli Tabivere sunnitud tegema oma esimese vahetuse: Rünno Bruusil tuli võitluslikus olukorras õlg liigesest välja ning ta toimetati kiirabiga Tartusse, tema asemel jooksis platsile Tauno Trink. Kõigest paar minutit hiljem tegi Mihhail Gutak vastasmängijale vea ning teenis kollase kaardi.

“Ma nägin Lehtmetsa jalgade vahelt palli ja läksin talt seda ära võtma, kuid ta suutis ennem täpselt oma jala sinna ette panna ja nii ma sõitsin talle sisse,” ütles olukorra selgituseks Mihhail, kinnitades, et ta ei läinud tagasi tegema eelnevast olukorrast talle tehtud viga, nagu keegi platsil mainis.

Järgnev mäng toimus enamjaolt kodumeeskonna väljakupoolel, kuid väravat ei suudetud lüüa. Enne pausile minekut teenis Jõgeva vasakkaitsja Priit Jõeäär kollase kaardi, kui Tabivere ründaja Sander Kilgi maha tõmbas.

Teisel poolajal tuli mängu punane kaart

Teine poolaeg algas Jõgeva jaoks kurvalt ja vihaselt: väravavaht Timo Limberg sai väravavahi alast väljaspool käega mängu eest punase kaardi. Õnneks oli neil professionaalne asendaja Karli Kütt käepärast võtta.

Kohtumise 63. minutil suutis vastaste Nikolai Roop palli postipõrkest väravasse toimetada. Tabivere oli 0:1 kaotusseisu jäänud. Sellest hetkest mängijad justkui ärkasid. Mäng muutus palju võitluslikumaks, palli hakkas natuke rohkem valdama kodumeeskond, kuid siiski ei suudetud numbreid tablool viigistada.

Mõlemad meeskonnad kasutasid ära järgmised vahetused: Tabivere leerist lahkus Marko Horn ning asendama läks Imre Tamme; vastastel lahkus platsilt Mario Tikerberi ning väljakule astus Kuldar Lääne. Paar minutit hiljem väänas Nikolai Roop hüppeliigese välja ning ta tuli platsilt eemaldada. Nikolai asemel läks sisse Reio Praats. Siiski ei suutnud kumbki meeskond nende viimaste minutite jooksul rohkem väravailu pakkuda, kuid kodumeeskonna mängija Imre Tamme jätkas enda jaoks välja kujunenud traditsiooni, teenides oma hooaja neljanda kollase kaardi, kui oli saanud  platsil olla kõigest kümmekond minutit. Nii kostiski kohtumise lõpuvile, jättes kodumeeskonna punktideta.

“Kohati puudus meil meeskonnamäng täielikult ning söötudega eksiti palju,” võttis mängu kokku Mihhail Gutak.

Juunikuu esimesel pühapäeval toimub kevadringi üheksas kohtumine, kui FC Tabivere läheb Ülenurme, et  kohtuda sealsel gümnaasiumi staadionil EMÜ SKga. Viimastel ilutseb tabelis 12 punkti ja Tabiverest ollakse kaks kohta eespool. Kohtumine algab kell 14. 00 ning fännid on taas toetama oodatud.