Tabivere pärlikesed laulavad ka Mustvees

Tabivere valla laste lauluvõistlus kannab Laulupärlikese nime juba selle traditsiooni sünnist saati. Esimene võistlus korraldati nii ammu, et täpset aastaarvugi ei mäletata, küll aga on mitmed tollased laululinnud praegu juba selles eas, et oma järeltulijaid muusikaga sõbraks harjutavad.

ETV Laulukarussell toimub teatavasti üle aasta, Tabiveres on aga igal kevadel lauluvõistlus läbi viidud.  Küllap tuleb see noorte lauljate oskustele ja esinemisvormile kasuks, sest nii mõnedki neist on aastate jooksul saanud maakonnast lähetuse  televisiooni.

Tänavu olid lauluhimulistel eriti head harjutamis- ja arenemisvõimalused, sest juhendajaid oli valla kahe kooli peale kokku koguni kolm: Tabivere gümnaasiumi muusikaõpetaja Triin Saariste,  Tabiveres ja sellest õppeaastast ka  Maarja-Magdaleenas laulustuudiot juhendav  Kadri Savva ning Maarja põhikooli huvijuht ja muusikaõpetaja Kristiina Raja.   

Möödunud reede õhtul astus Tabivere rahvamajas lavale 30  pisikest ja suuremat lauljat ning kolm neist sai žüriilt loa esineda ka 17. mail Mustvee kultuurikeskuses peetaval Jõgeva maakonna võistlusel.

Poisid täiesti olemas!

Noorimas, kolme- kuni seitsmeaastaste vanusegrupis oli esinejaid kuus, kusjuures väärib märkimist, et pooled neist olid poisid. Muide, ka kaheksa- kuni kümneaastaste ja 11-13-aastaste vanuserühmas olid mehisemad hääled esindatud, mis teatavasti nii väga tavaline polegi.

Žüriile  (Mare Talve, Ele Sonn ja Luule Toome) jäi noorimast vanuserühmast  kõrva Grete Anier, keda juhendab laulustuudios Kadri Savva. Kuueaastane Grete esitas Anu Röömeli “Väikese pausi laulu”, millel võrdlemisi keerulised viisikäigud, täpselt, vapralt ja julgelt.

Kaheksa- kuni kümneaastastest oli tublim Triin Saariste õpilane Karl Kurs, kes ka aasta eest Laulupärlikese tiitli pälvis. Riine Pajusaare laul kandis pealkirja “Väike ööbik” ja musikaalset esitust kuulates tuli humoorikas lugu härra Ööbiku kevadöistest glamuursetest kontsertidest elavalt silme ette.

11-13-aastasi, kel veel kõige vanematena võimalik ETV Laulukarussellile pürgida, oli osalemas 14. Siin tuli nii mõnelgi lauljal oma võimed ja oskused rambipalavikule ohvriks tuua.  Tunduski, et mida suurem laps, seda enam laseb ta end ahistada lava- ja mikrofonihirmul.

Parimaks tunnistati Anete Koll, keda juhendab Kadri Savva. Sirje Toompere laulu “Minu helisev muusika” oli tal ilmselt kindlam ja julgem esitada ka tänu stuudiokaaslastele, kes talle laulutoeks olid.

Neljateistaastased ja vanemad teatavasti enam televisiooni vabariiklikule võistlusele ei pääse. Seda rõõmustavam, et nende hulgastki esinejaid oli. Žüriile meeldis enim Katrin Pärteli laul. 

Rõõm teeb lastel lauluhääle…

“Pole kahtlust, et kõik, kes te täna siin laval üles astusite, olete võitjad ja tunnustust väärt. Me kõik teame, kui raske on üksi publiku ees laulda,” rääkis kontserdi lõpus laululastele žürii liige Ele Sonn, lisades samas, et kui ka esimene salm veel esinemishirmu tõttu takerdub, võiks järgmistega julgust ja laulurõõmu juurde tulla.

Tõsijutt, öeldakse ju vanas ja tänu vanameister Lutsule meile kõigile tuttavas lauluski, mille võistlusel esitas Uku-Mart Rooba, et “…rõõm teeb lastel lauluhääle kaunimaks kui kandlekeele”.

Loodetavasti on paari nädala pärast Mustvees toimuval maakonnavõistlusel kõigil lauljail palju rõõmu ja julgust, et hääled kandlekeeltena kõlaksid.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus