Tabivere Naisansambel külastas kevadpealinna

Tabivere Naisansambel otsustas juba kolmandat korda toimuval lauluüritusel esimest korda osaleda. Lauljate endi sõnul läksid nad Türile põhiliselt selleks, et midagi uut ja rutiinivaba kogeda.

Neil ei tulnud pettuda, sest Kevadlaul oli tõesti hästi organiseeritud ning viidi läbi hoogsalt ja lustakalt. Kevadpealinna tuli kokku 150 lauljat, neist enamus noored Türilt või selle lähemast ümbrusest. Osalejaid oli ka Tartust ja Tallinnast, nende hulgas nii soliste, ansambleid kui koore. Naisansambleid seekord peale Tabivere oma polnudki.

Konkursi züriisse kuulusid Estonia solist Urmas Põldma, EMA Tartu filiaali õppejõud Tanel Joamets ja Järva Teataja peatoimetaja Arnika Tegelmann. Tabivere lauljate sõnul olid kõik etteasted heal tasemel ja äärmiselt nauditavad, see tähendas muidugi, et ka latt oli üsna kõrgel.

Ansamblitest tuli esikohale Mittereaalnegrupp Türilt ja nende nimi viitas asjaolule, et sellist ansamblit tegelikult ei eksisteeri ja kokku tuldi vaid konkursil osalemiseks.

Tabivere ansambel otseselt auhinnakohta ei võitnud. Kui aga ametlik zürii oli oma sõna öelnud, astusid ette firmade esindajad, kes ürituse peamised sponsorid olid, ning kuulutasid igaüks välja oma lemmiku. Sellega seoses said Tabivere lauljad hiigelpudeli sampust. Samuti võeti nende esinemine väga soojalt vastu nii päeval ametlikus osas kui õhtusel peol, millel nimeks Õllespring.

Õhtul lauldi ühiselt akordionimuusika saatel, jälgiti kohalike meeskõhutantsijate esinemist, aeti juttu ja vahetati laulunoote.

Tabivere Naisansambli juhendaja Liia Koorts kinnitas, et neil on kavas järgmisel kevadel taas Türile minna, siis juba kindla eesmärgiga ka konkursil kõvem sõna sekka öelda.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus