Tabivere muusikakooli kevadkontsert

?Muusika on hea sõber igal ajal ? nii headel päevadel kui mure leevendajana. Mul on väga hea meel, et meil on nii palju selliseid lapsi, kes muusikaga sõbrustamist oma elus oluliseks peavad,? ütles Tabivere muusikakooli juhataja Liia Koorts kontserti sisse juhatades. Pärast lühikest tervitust Elleri-kooli algastme juhatajalt Terje Rosenbergilt, kes Tartust kontserti kuulama oli tulnud, alustasid väikesed pillimehed ja lauljad oma etteasteid.

Algus aravõitu

Kontsert läks käima vaikselt, arglikult ja püüdlikult, kuid kogus aegapidi nii julgust kui kõla. Publik elas loomulikult väga soojalt kaasa kõigile etteastetele ja aplodeeris hoolega.

Kui üsna algajate pillimeeste käes mänguriistki püüdlikult kaasa ohkas ja saal hinge kinni hoidis, et kõik noodid täpsed tuleksid ja õige pikkusega oleksid, siis kogenumate musitseerijate etteastete puhul sai kuulaja end juba lõdvemale lasta ja täiel rinnal kaunist meloodiat nautida. Lauljatel oli veidike lihtsam ? nemad olid oma instrumendi ehk häälematerjaliga rohkem tuttavad. Laura-Helena Rjabova lauldud ?Musta kassi tango?, kus iga salmi lõpetas rõõmus ?kurnäu?, tõi saali humoorika meeleolu. Ka väikese Rauno Koortsi laul kantrimehest oli igati vahva, ilmekalt ja väga täpselt esitatud.

Kogenumatelt tõeline muusikaelamus

Osavamate pillimeeste etteasted andsid tõelise kontserdielamuse. Headeks näideteks Ester Mägi ?Lapimaa joig? , mille klaveril esitas Krislin Aru, Kaija Jõeveeri ja Kadri Vilumaa flöödiduett (Bachi ?Aaria?), Veberi ?Kutse tantsule? Kaija Jõeveeri ettekandes. Flööt tundubki olevat Tabivere muusikakooli lemmik ja tugevaim külg, seda pilli meenutas aga Triinu Täpsi laulgi (Pajusaare/Pilvre ?Unistus igavesest päevast?). Esimest aastat sai Tabivere muusikakoolis kitarri õppida ja selgus, et seegi ettevõtmine on kõlavat vilja kandnud. Eriti nauditav oli kahe kitarri koosmäng, kui Katriin Laurson ja Andres Leima esitasid ?Meil aiaäärne tänavas?. Allakirjutanu märkis ära vaid oma kõrvu jäänud lemmikud, enam kui tunni kestnud kontserdilt leidis aga kindlasti igaüks publiku hulgast just oma lemmikpala ja -esitaja.

Kontserti lõpetades ja esinejaid ning kogu kooliperet tänades tuletas kooli juhataja Liia Koorts meelde, et järgmine õppeaasta on Tabivere muusikakoolile juubelihõnguline ? täitub kümme aastat asutamisest. Juhataja kutsus kõiki asjaosalisi üles juubeliks oma koolile laulu kirjutama ? suvel oleks aega sellele mõelda.

Lugu Eputrillast ja Lahmadoorast

Kui jaanuaris üritati Tabivere rahvamaja näiteringile taas eluvaimu sisse puhuda ja vallalehes vastavasisuline üleskutse avaldati, tuli rahvast kokku üsna napilt. Seevastu ilmutasid täiskasvanute üllatuseks näitlemise vastu huvi koolilapsed. Ja et täiskasvanute näitemängust asja ei saanudki, võttis omal ajal Tabivere näitetrupis aktiivselt kaasa teinud Anu Aunap n-ö ?härjal sarvist?. Ta kutsus lisaks kohale tulnud tüdrukutele kampa veel mõned huvilised, nende hulgas oma isikliku lapselapse, leidis igati sobiva näidendi pealkirjaga ?Eputrilla ja Lahmadoora? ning hakkas ise vabatahtlikult lavastajaks. Näidendi on kirjutanud Anne Rekkaro, laulud Tiina Toom. Õpetlik looke sellest, kuidas koduse elu mõnusaks laabumiseks kõik pereliikmed oma kohustusi täitma peavad ja kuidas noortel neiuhakatistel on oluline nii puhas ja hoolitsetud välja näha kui ka kodustes toimetustes kaasa lüüa, võeti publiku poolt soojalt ja põnevusega vastu. Isegi väikesed ?mõttepausid? olid esietenduse puhul omal kohal ja lisasid asjale vaid vürtsi.

Loo emast ja tema kahest tütrest, kellest üks liiga edev, teine aga iga päev juukseidki ei kammi; vanaemast, kass Miisust ja koer Murist tõid vaatajate ette Tiina Tomingas, Mari Lill, Kristiin Laurson, Liis Feiman, Isabel Anderson ja Artur Aunap. Laulukesi saatis akordionil muusikaõpetaja Liidi Vaino.

?Lapsed olid nii õhinaga asja juures, tore oli nendega tööd teha. Rahvamaja poolt ei ole keegi küll minuga selle töö jätkamisest juttu teinud, kuid kui lapsed sügisel uut näidendit õppida tahavad, siis minust neile äraütlejat pole,? tunnistas Anu Aunap ja lisas, et kevadeks-suveks neil praeguse lavalooga tegemist jätkub. Juba on kutsutud esinema vanadekodusse, Maarja-Magdaleena kodukandipäevale, lastekaitsepäeva üritusele ja veel mitmele poole nii juuni- kui juulikuus.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus