Tabivere Lumeroos sai aastaseks

Algselt peamiselt pensionieas inimeste meelelahutuseks kokku kutsutud seltsieluklubi kujunes tegelikult kooskäimiskohaks, kuhu ka noorematel asja. Lumeroosi üritustele tulevad meelsasti ka keskeas inimesed, kes on kodused või kelle töögraafik mõnikordki seltsielust osa võtta võimaldab. Mõned neist on isegi täieõiguslikud klubiliikmed ja maksavad liikmemaksu. Ka lastega kodus olevaid noori emasid tõmbab vahel kodunt välja ? kasvõi vanemate ja targematega juttu ajama. Kokku saadakse peamiselt tööpäevadel ja vanemale rahvale vastu tulles valgel ajal.

Idee, et Tabiveres võiks taoline klubi või selts tegutseda, pärineb kohalikult muusikainimeselt Liidi Vainolt.

Aasta tagasi veebruaris tuli hakatuseks kokku nn klubi juhtgrupp ? ikka see rahvas, kes ka muidu sagedamini kodunt väljas käib: memmede rühmas tantsimas või kapellis pilli mängimas. Külas olid vallavanem Aare Aunap ja volikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aune Sepp, Kaareperest oli kutsutud Mare Okapuu, kes jagas oma kogemusi sealse eakate klubi loomisest.

Valiti 6-liikmeline juhatus ja lepiti kokku, et esimeest ega muud kõrgemat ülemust klubil ei ole, vaid juhatuse liikmetel on igaühel kindlad ülesanded. Kes organiseerib teatrikülastusi, kes kogub liikmemaksu, kes seisab hea selle eest, et valla igasse nurka üritustest info jõuaks. Esimeste koosviibimiste puhul saadeti pensionäridele kutsed, sest esimene kord on ikka kõige raskem ennast kodunt välja saada. Hiljem tunti juba ise ühisürituste vastu huvi ja praeguseks läheneb Lumeroosi liikmete arv 40le.

Viive Aunap, kelle hooleks tema enda sõnul ürituste kuulutused, kroonikad, fotod ja ?muu jooksmine?, tegi klubi sünnipäeval aasta jooksul tehtust ka kokkuvõtte.

Vanemate inimeste napp sissetulek ei võimalda kaugeid sõite teha ega kalleid esinejaid kutsuda. Seetõttu on meelt lahutama kutsutud peamiselt oma valla isetegevuslasi: täiskasvanute ja lastekapelli, muusikakooli õpilasi, lasteaialapsi, oma pisikest poistekoori. Ka klubi enda ?kaadrist? on Liidi Vaino välja koolitanud naisansambli, kes juba möödunud suvel Kuremaal memme-taadi peol osales.

Vallavalitsuselt on aeg-ajalt veidi rahalist toetust saadud, näiteks kaugematele esinejatele maksmiseks või mõneks sõiduks.

?Loomulikult ei saa vallavalitsus meid suurte summadega toetada, sest abitahtjaid on palju. Naisansamblile esinemisriietuse muretsemiseks saime siiski veidi raha ka vallast ja osaliselt toetas seda Kultuurkapital. Nii et Pariisi me esialgu ei kipu ja oleme rõõmsad, kui saame korra suve jooksul Nuustaku kandiski ära käia. Ja siiamaani pole meil omavahel igav hakanud. Kord kuus saame kokku ja ikka on midagi uut välja mõeldud. On peetud pannkoogipidu, õpitud peolauda katma ja jõulukinke valmistama, saadud targemaks ravimtaimede kasutamises ja vahetatud omavahel hoidiseretsepte, õpitud-meenutatud vanu setskonnatantsegi. Suvel käisime ekskursioonil Lõuna-Eestis, üsna mitu korda oleme jõudnud ka Tartusse teatrisse,? pajatas Viive klubi tegemistest ja võimalustest.

Viive sõnul võib klubilaste aastase tööga rahul olla. Rahulduda tuleb praegu ka liikmete arvuga, sest nagu kõiki Tabivere kultuurihuvilisi, segab ka Lumeroosi uue rahvamaja valmimiseni ruumikitsikus. Nagu teisedki kollektiivid, peavad nemadki oma koduks praegu ruume sotsiaalmajas, mida kohalik rahvas kapelli- ja kandletoaks kutsub. Kui kõik klubi liikmed kohale tulevad, on kitsuke tuba kohvilaudu tihedalt täis. Haruldasemate kontsertide tarvis, kuhu kuulajaid rohkem tuleb, küsitakse lasteaia saali.

Ka oma esimesel sünnipäevapeol tõestas Lumeroosi rahvas, et nende hulgas on talente ja mõnigi ?küünal? on alles hiljaaegu ?vaka alt? välja saanud.

Uusi ja varemõpitud laule esitas naisansambel, kuulati kapellilugusid ja lauldi ka ise kaasa, harjutati seltskonnatantse.

Sõnakunstis osav Ludmilla Belorukova luges luuletusi ja naerutas koos Eve Tepaskendiga rahvast estraadipaladega.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus