Tabivere lapsed tundsid kahest laagripäevast rõõmu

Laager kestis kolm päeva ja viidi läbi jalgrattamatkana. Osavõtjaid oli 15 last ning nende saatjateks üheksa täiskasvanut. Laagri korraldas Tabivere Noorte Ühing ja matka eestvedajateks olid Margus Naatus, Rein Põder, Margit Tardanen ning Tarmo Rand. Viimane on ka Tabivere Tootsi klassi klassijuhataja. Matka marsruudis olid lähiümbruse asulad. Sõideti läbi Elistvere, Saare, Luua, Palamuse ja Kuremaa. Ööbimiskohaks oli Udu talu Kuremaal.

Külastati teele jäävaid huvitavaid paiku – käidi Elistvere loomapargis, Saare ürdiaias ja Palamuse klaasikojas, kus lapsed said ka endale ise valmistada mõne klaasist eseme. “Lastele meeldis väga endale ise klaasist esemete valmistamine,” sõnas Margit Tardanen. Kohtuti keskkonnaspetsialist Ene Ilvese, Maarika Tekkeli ja Maire Püssiga kriminaalhooldusest ning käis kohal ka seksuoloog, kes pidas noortele loengut narkootikumide ja AIDSi teemal.

“Lastel oli ka võimalik saada individuaalkonsultatsioone, kui nad ei tahtnud teiste ees midagi küsida või endast rääkida,” märkis Margit Tardanen. Laagrilisi külastasid ka Reformierakonna noored, kes viisid läbi mitmesuguseid mänge ja võistlusi. Korraldati ka lõkkeõhtu ja veedeti lihtsalt koos lõbusalt aega.

“Enamikule meeldis laager väga. Kuigi osavõtjad olid nn. probleemsed lapsed, ei paistnud see kuidagi välja, vaadates neid laagrist nii suurt rõõmu tundmast ja teineteisega hästi läbi saamas. Tundus et need lapsed oskasid sellest ettevõtmisest veel rohkem rõõmu tunda kui tavalised lapsed osanuksid,” nentis Tardanen.

TRIIN SAAR

blog comments powered by Disqus