Tabivere kapell mälestab ja tähistab

Tänavu sügisel möödub kolmkümmend aastat Tabivere rahvamuusikaorkestri asutamisest. Kollektiivi juhiks oli selle sünnist alates Liidi Vaino, kes ise kahjuks suvehakul meie hulgast lahkus.

Tema mälestuseks ning kapelli tegutsemisjuubeli tähistamiseks toimub pühapäeval, 5. novembril Tabivere rahvamajas kontsert, kus esinevad lisaks juubilarile ka mitmed teised maakonna rahvamuusikud.

Kapelli keskmine vanus on võrdlemisi soliidne, kuid seda numbrit on juba viisteist aastat aidanud väiksemana hoida Artur Aunap, kes koolieelikuna orkestris jauramiga rütmi lööma hakkas. Kui pikkust pisut juurde tuli, käis poisi jaks ja mõistus juba kandlest üle, ja kui ta muusikakoolis akordioni õppima hakkas ja ikka igal võimalusel sellegi pilliga orkestrile toeks tuli, viskasid nad kapelli juhiga omavahel justkui nalja, et küll Artur orkestri üle võtab, kui Liidi enam ei jaksa.

Tabivere rahvamaja isetegevusringide uue hooaja alates jõudiski kätte aeg, kui Arturil oma lapsepõlves antud lubadus täide tuli viia. Õppides Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias kolmandal kursusel huvijuhiks ja loovtegevuse õpetajaks, juhendab ta nüüd ka Tabivere kapelli ja mängib seal akordioni, samuti võttis noormees oma hoole alla Liidi Vainolt päranduseks saadud naisansambli.

Millised on paari kuu pikkuse koostöö viljad, seda saavad kuulda kõik huvilised, kes novembrikuu esimesel pühapäeval kell 14 Tabivere rahvamajja tulevad.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus