Taas üks ohver

 

Eile keskhommikul jäi Jõgeval jälle üks inimene rongi alla. Raudteelinna läbiv tee sai järjekordse ohvri, kuid süüdi polnud loomulikult raudtee, rong ega kindlasti mitte ka vedurijuht, vaid hukkunu oli paraku omaenese tähelepanematuse ja valearvestuse ohver.

Hetkel on Jõgeval käsil ka uue perrooni ehitus ja seetõttu peavad rongiga sõitjad ja üle raudtee liikujad olema senisest veelgi tähelepanelikumad, sest uus olukord, ka ajutise ooteplatvormi tavapäratu asukoht tekitab segadust.

Targalt ei talita ka vedurijuht, kes, olles rongist väljunutele hoiatuseks kaks korda vilet andnud ja nad rongi ärasõitu ootama saanud, siiski liikuma ei hakka. Nii kaotab mõni tööleruttaja kannatuse ja lipsab siiski veduri nina alt läbi… viimasel sekundil, sest samal hetkel võtab raudruun lõpuks paigalt. Nii paraku ühel hommikul just Jõgeval juhtus,  õnneks oli tagajärjeks vaid kaasreisijate ehmatus.

Iialgi ei ole meil kellelgi nii kiire, et kahe minuti säästmise nimel eluga riskida.

Raudteeületuskohtades toimunud õnnetuste arv on jätkuvalt languses, teatati just eile ennelõunal tehnilise järelevalve ametist…

14.august 2012

blog comments powered by Disqus