Taas otsitakse parimat Pärlikest

Laupäeval, 9. aprillil kogunevad Tabivere rahvamajja valla laululembesed lapsed mudilastest teismelisteni. Saab teoks järjekordne lauluvõistlus Laulupärlike.

Valla laste lauluvõistlusel on Tabiveres juba nii pikk traditsioon, et esimesed selle konkursi võitjad ise juba lapsevanemad on. Ja millal päris esimene Laulupärlike korraldati, pole ka enam täpselt teada, sest mäletatavasti laastas valla kultuurielu kümne aasta eest kahjutuli, mis  Tabivere rahvamaja koos paljude dokumentide ja kroonikatega tuhaks muutis. Aga ettevõtmisega rohkem seotud inimesed mäletavad, et esimene lauluvõistlus peeti vist 1997. aastal.

Tänavu on helisevasse võistlustulle asumas koguni kolmes kollektiivis selleks valmistunud lauljad.

Tabivere Gümnaasiumist on osalejaid 15 ja nende juhendaja Triin Saariste  kinnitusel on tal tänavu lauljaid kõigist vanuseastmetest. Kohaliku muusikakooli laulustuudio laululapsi, keda juhendab Kadri Savva, on võistlema oodata 11. 

Lauluvõistluse korraldustoimkonnal on tänavu põhjust rõõmustada Maarja põhikooli osavõtu üle. Nimelt on sealse kooli lauluhuvilised mõnel aastal konkursist kõrvale jäänud, sest muusikaõpetajad on kippunud sageli vahetuma või on nad tööga liiga koormatud olnud. Tänavusele konkursile tuleb aga Maarja koolist 9 võistlejat, keda juhendab seal praegu muusikaõpetajana töötav Liia Koorts. Liia eestvõttel sai seal eelnevalt teoks ka oma kooli Laulupärlike, kust zhürii tublimad osalejad suurele võistlusele lähetas.

Tabivere igakevadisel lauluvõistlusel selgitatakse välja vanuserühmade paremad, üks laululaps pälvib tiitli Tabivere valla Laulupärlike ning neil aastatel, kui peetakse ETV Laulukarussell, valitakse võistlejad ka selle konkursi maakondlikku vooru. Sel kevadel ETV suurt võistlust ei tule, möödunud aastal pääses aga läbi maakonnavooru Laulukarusselli suurele lavale 8-aastane Neidi Kull Tabivere Gümnaasiumist.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus