Swedbank sulgeb Põltsamaal kontori

Alates esimesest oktoobrist ei saa Põltsamaa elanikud enam kodukohas vajalikke pangatoiminguid teha, sest pank sulgeb sealse kontori.

Siiani oli võimalik kasutada nõustamisteenust, mida pakuti kontoris kahel korral nädalas – teisipäeviti ja reedeti  kella 10-14. „Põltsamaa esinduses käisid kaks korda nädalas koha peal nii Jõgeva, Tartu kui ka Viljandi kontorite kliendinõustajad, kes aitasid kliente internetipanga tehingute juures. Korraga viibis kohal üks nõustaja,“ ütles Swedbanki kommunikatsioonispetsialist Maare Uus. „Põltsamaa esindus asus rendipinnal ning seda, mis saab hoonest edaspidi, oskab öelda rendileandja.“

Kuigi kontor suletakse, saavad kliendid kasutada pangaautomaate. Pangahoones olnud sularahaautomaat viiakse teise kohta, täpne asukoht on veel selgitamisel. „Aastatega oli esinduse külastatavus vähenenud. Näeme, et suurem osa tehingutest on üle läinud interneti- ja mobiilipanka, seal saab suure osa vajalikust ära teha. Ka vanemad inimesed on rohkem neid variante kasutama hakanud. Kui nad abi vajavad, siis meie kliendinõustajad on alati valmis seda tegema,“ kinnitas Uus, lisades, et vajaduse korral saab kasutada ka telefoninõustamist. Lähimad kontorid asuvad Tartus ja Paides.  

Tegelikult tegutseb Swedbanki esindus esmaspäevast reedeni ka Jõgeval, kuigi lühema tööajaga, kella 9-14. Kommunikatsioonispetsialisti sõnul saab ka Jõgeval kõik vajalikud toimingud tehtu. Küsimusele, kas  ka Jõgeva kontorit lähiajal sulgemine ähvardab, vastas Uus eitavalt. „Hetkel sellist plaani küll ei ole,“ kinnitas ta.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus