Suvepäevad, jalgpalliturniir ja kudumisgraffiti

Jõgeva valla noortel oli lisaks viies piirkondlikus noortekeskuses toimunud huvitavatele üritustele suve jooksul ka mitu vahvat ühist ettevõtmist, nagu noortekeskuste suvepäevad ja avatud noortekeskuste jalgpalliturniir. Osaleti ka Haapsalu noortepäeval.

Jõgeva valla noortekeskuste suvepäevi peeti tänavu teist korda. Seekord toimusid need 11.-13. juulini Peipsi ääres Rannal. Suvepäevadele kutsutakse kokku kõik noored, kes aasta jooksul tublid ja toimekad olnud ning aktiivselt valla noortekeskusi külastanud. Rannal veedeti aega sportides, mängides, ujudes ja saunas käies. Õpiti ka vibulaskmist, korraldati fotojaht, ehitati indiaani saun ja valmistati köögitoimkonnas ise toitu. Õhtud veedeti karaoket lauldes ning punk-stiilis diskol tantsides.

Suvepäevade ettevalmistamise ja läbiviimise aeg on Jõgeva valla noorsootöötajate jaoks väga tore periood, sest laagri korraldamisel löövad kaasa vahvad ja vastutusvõimelised noored ning endised noorsootöötajad.

12. augustil käisid Siimusti, Jõgeva aleviku ja Laiuse noored Haapsalus noortepäeval. Muu hulgas osaleti noortepäeva raames toimunud kudumisgraffiti võistlusel, mille tarvis kodus valmis kootud lappe veel Haapsalu poole sõiteski bussis kokku õmmeldi.

Valmis kudumid tuli Haapsalu linna vahele üles riputada. Jõgeva valla noored panid oma tööd välja tänavapostile, väravale, pingile, prügikasti külge, puu külge ning lõpuks leiti koguni üks lapseskulptuur, mis kootud kleidi selga sai. Õhtul ootas meie noori meeldiv üllatus: just Jõgeva valla esindus kuulutati kudumisgraffiti võistluse võitjaks.

Noortepäeval oli võimalik osaleda ka mitmetes töötubades, laenutada “elavast raamatukogust” inimesi jne. Esinesid mitmed bändid. Vaatamata tugevale vihmasajule oli see väga tore päev.

15.-16. augustini toimus Jõgeva aleviku staadionil Jõgeva valla avatud noortekeskuste vaheline jalgpalliturniir, millel esmakordselt olid esindatud kõigi Jõgeva valla piirkondade noortekeskused. Külalisena tegi turniiril kaasa Tartu Koidu noortekeskuse esindus. Kohtunikuks oli Lembit Sepp.

Pärast kaht päeva tõsiseid jalgpallilahinguid jagati osavõtjatele rohkesti auhindu. Turniiri võitis Jõgeva aleviku võistkond, teise koha sai Vaimastvere ja kolmanda Laiuse ANK.

Turniiri vahepausidel korraldati pealtvaatajatele mitmesuguseid mänge. Ühel päeval käis päästeteenistus noortele oma tehnikat näitamas ja ennetustööst rääkimas. Jõgeva valla ANKide jalgpalliturniir toimus juba kolmandat aastat.

MONIKA MAASING

SIRLE SCHNEIDER

TRIIN KUUSIK

blog comments powered by Disqus