Suvemängud “Meri ja päike”

Eesti Koolispordiliit korraldab koostöös Hiiumaa spordiliidu, Kärdla ühisgümnaasiumi ja Kärdla linnavalitsusega suvemänge “Meri ja päike”. Tänavu toimusid need juba seitsmendat korda.

Suvemängudel osalevad kõik Eesti maakonnad ja viis suuremat linna. Kokku osaleb nendel mängudel üle kolmesaja õpilase. Iga maakonna delegatsiooni kuulub lisaks 15 tublile noorele ka paar-kolm saatjat, enamasti kehalise kasvatuse õpetajad  või treenerid. Õpilased on vanuses13-16 aastat.

Suvemängude eesmärk on kujundada noortes selliseid omadusi nagu sõprus, sallivus, meeskonnatöö ja aus mäng.

Paljud suvemängudel osalejad viibisid Hiiumaal esimest korda. Meie maakonna esindus koosnes Jõgeva ühisgümnaasiumi, Palamuse gümnaasiumi, Pala ja Laiuse põhikooli õpilastest  ja kolmest kehalise kasvatuse õpetajast. 

Esimesel päeval toimus sõprusteatejooks, mis algas Kärdla ühisgümnaasiumi juurest ja lõppes Kärdla rannas. Rannapaargu juures liivaväljakutel peeti põnevaid võrkpallilahinguid, rannaäärses vees mängiti veekorvpalli, rannapargis discgolfi. Julgemad said oma võimeid proovile panna skayjump-is.

Saabumispäeva õhtul marssisime rongkäigus läbi Kärdla linna linnaparki, kus toimus suvemängude pidulik avamine. Suvemängudel osalejad andsid oma panuse ka Hiiumaa heakorrale. Teise päeva spordiprogramm kulges Kõpu internaatkooli spordiväljakutel. Tähtsaimaks spordialaks kujunes söödupall. Individuaalaladel said õpilased end proovile panna korvpalliharjutustes ja jalgpalli täpsuslöökides. Kõigil, kes soovisid, oli võimalik käia ka Baltimaade vanima — Kõpu tuletorni — tipus.

Teise päeva õhtuks oli õpetajatele planeeritud kultuuriprogramm. Meid viidi Soera talumuuseumi. Suured tänud talu perenaisele Õiele, meie võõrustamise eest.

Kolmandal päeval said võistkonnad jõudu katsuda maastikumängus. Seal ei piisanud ainult väledatest jalgadest vaid võitis ikka see, kellel lai silmaring ja suur teadmistepagas.

Suvemängude lõpetamisel Kärdla linnapargis autasustati võistluste parimaid. Meie maakonna õpilased olid igati tublid, võtsid aktiivselt võistlustest osa, kuid seekord parimate hulka ei pääsenud. Kõikidele suvemängudest osavõtjatele kingiti kadakane medal, mis jääb meenutama Hiiumaad. Jõgevamaa õpilastele meeldisid suvemängud väga ja me täname Jõgevamaa spordijuhte, kes võimaldasid meil nendel mängudel osaleda.

i

HILLE KIRPU, Jõgeva ÜG kehalise kasvatuse õpetaja

blog comments powered by Disqus