Suve kuumim pidu peetakse reedel Palamusel

Diskorite suvepäevad on üheõhtune üritus, ehkki nimest loeb välja, nagu toimuks see mitmel päeval. “Diskorite suvepäev kõlab kuidagi kummaliselt, seetõttu nimetamegi üritust nii. Samas on meil diskoritega olnud mõtteid, et see võikski edaspidi kahel päeval toimuda,? rääkis ürituse eestvedaja DJ Imre Tõekalju. ?Nalja saab igas mõttes, sest kõik, nii diskorid kui ka pidulised võtavad pidurid maha ning tunnevad peost mõnu,? sõnas Tõekalju.  ?Teistel üritustel on diskorid ikka vaoshoitumad ja reserveeritumad, sest nad on esinejad, aga diskorite suvepäevadel on nad ka ise rohkem pidutsejad.?

Diskorite suvepäevad on noorte hulgas Palamuse sarja populaarseim üritus. ?Publikut on tavapärasest rohkem ning peamiselt on kohal noored. Samas käib ka pisut vanemat rahvast uurimas ja vaatamas,? märkis DJ.

Pulti astuvad diskorid on aastaid olnud samad. ?Eelmisel aastal osales esmakordselt DJ Rein Karu, tänavu Tauri Pärna. Varasematel aastal on löönud kaasa ka külalisdiskorid väljastpoolt Jõgevamaad,? rääkis Imre Tõekalju. Sellel aastal löövad kaasa Imre Mihhailov, Ringo Saar, Andro Uustal, Doberman, Tanel Tooming ja loomulikul Imre Tõekalju ise.

Imrel pole midagi selle vastu, et diskorite seltskond suurem oleks, aga Jõgevamaal pole diskoreid, keda üritusele kutsuda. ?Selleks, et osaleda diskorite suvepäevadel, peab diskor olema maakonna piires end omal alal tõestanud,? tunnistas Imre Tõekalju.

Laval on korraga üks plaadikeerutaja. ?Diskorid mängivad muusikat vaheldumisi umbes 20- või 30-minutilise blokina, igaüks astub lavale üldjuhul ühe korra,? lausus Imre. Ta ise mängib traditsiooniliselt kaks blokki. Nagu kõigil Palamuse üritustel kombeks, nii astub ka seekord pärast  südaööd lavale esineja, sedapuhku Cool D. ?Esineja valik on aastaid olnud ühe suunaga,? rääkis Imre Tõekalju, ?Et üritus on eelkõige suunatud noortele, siis on ka esineja noorte seas populaarne. Cool D on  sellel aastal olnud noorte seas üks kõvemaid tegijaid?.

Pärast südaööd toimub ka legendaarne vabalava tantsuvõistlus, mida peetakse diskorite suvepäevade ajaloos neljandat korda. Võistlusel osalejad registreeritakse eelnevalt ja kõik osalejad tantsivad ühe loo vältel. ?Võitjaks osutub see, kes on parim nii diskorite kui publiku hinnangul,? tutvustas Imre võistluse reegleid. Võitja saab auhinnaks 500 krooni.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus