Suurim Vudilas püütud kala kaalus 330 grammi

Tänavusel Kaiavere järvel peetud kala- ja perepäeval sai peaauhinna kõige suurema kala püüdnud perevõistkond Mudahai. Kalapüüdjate arv suurenes seekordsel võistlusel just võistkondade ja noorte arvestuses.

Peakorraldaja Kajar Lemberi sõnul oli tänavusel kala- ja perepäeval viissada osalejat, kellest kolmsada kolmkümmend võistu kala püüdsid. Lisaks Jõgevamaale ja naabermaakondadele oli kohale tuldud  Tallinnast, Pärnumaalt ning ka Saaremaalt. “Perepäevalisi oli veidi vähem kui möödunud aastal, kuid rõõm on osalejate arvu suurenemisest võistkondade ja noorte arvestuses,” ütles ta.

“Kõige suurema kala, 330 grammise ahvena püüdis perevõistkond Mudahai, kes sai auhinnaks Maarja-Magdaleena firmas Lingalaid valmistatud sõudepaadi. Arvan, et ka sellel aastal läks auhind kirglikele kalameestele ja uut sõudepaati võib näha sõitmas mitmetel Eestimaa veekogudel,” rääkis Lember.

“Üldse püüti ahvenaid, kiisku ja särgi, kusjuures kõikide võistlusklasside kalasaak oli kokku 127, 36 kilogrammi. Usinasti püüdsid ka lapsed ning neid kõiki autasustati medalitega. Lisaks sellele said lapsed valmistada endale puidust Vudila meenemedali,” lisas ta.

Vudila poolt välja pandud loosiauhinna sõiduauto Renault Laguna läks tänavu Pärnumaale Tahkuranna valda ja loosiõnn naeratas teismelisele perepojale, kes võistlustel kala püüdis. “Nagu varasematel aastatelgi, oli autole eelnevalt tehtud tehniline kontroll ja omalt poolt panime kaasa ka paagitäie kütust,” ütles Kajar Lember

Vudilas toimunud kalapüügivõistluse tulemused

Meeste võistlusklass

Koht Võistleja Tulemus/kg

i

I Margus Mosov 5,62 

II Urmas Vanamb 2,8

III Rauno Laukus 2,41

Võistkonnad

Koht Võistkond Tulemus/kg

I koht Reku Parvepoisid 4,58 

Allan Sonn 

Priit Sonn 

Madis Nääs 

Rinco Luik

II koht Algajad 3,9 

Marek Noorhani 

Madis Pärg 

Denis Mežennoi 

Vello Nukka 

III koht Mudahai 2,69 

Sander Jaska

Kaspar Jaska

Riivo Jaska

Marily Jaska

Naiste võistlusklass

Koht Võistleja Tulemus/kg

i
I Laivi Taavits 2,62 
II Kadri Kask 1,01 
III Sirje Siimenson 0,49
Noorte võistlusklass
Koht Võistleja Tulemus/kg 
I Laur Tammeorg 1,77 
II Tauri Täht 1,22 
III Karl-Kristjan Taniloo 1,16

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus