Suurim häältesaak neil valimistel Urmas Kruusele

Riigikogu uue koosseisu valimistel sai Jõgeva- ja Tartumaa valimisringkonnas Reformierakond kolm, Isamaa ja Res Publica Liit kaks ning Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Konservatiivne Rahvaerakond ühe mandaadi. Kõige rohkem hääli kogus senise valitsuse tervise- ja tööminister Urmas Kruuse.


Valimised võitnud Reformierakonna nimekirjas isikumandaadi ja 5962 häälega riigikogusse valitud senine tervise- ja tööminister Urmas Kruuse kinnitas, et valimisedule aitas palju kaasa tugev meeskonnatöö. Kruuse märkis, et kohtumistel jõgevamaalastega olid jutuks igapäevased tervishoiu- ja sotsiaalteemad, näiteks tervisekeskuste rajamine perearstide töö parema korraldamise eesmärgil. 

EKRE esindajaks Raivo Põldaru.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) nimekirjas Jõgeva- ja Tartumaalt 919 häälega riigikogusse valitud Raivo Põldaru on erakonna aseesimees ning töötanud Jõgevamaal üle kolmekümne aasta juhtivatel ametikohtadel teeninduse,turvalisuse ja hariduse alal.

Põldaru peab iseenesestmõistetavaks, et riigikogu liige suhtleb pidevalt oma piirkonna inimestega, see on tema töö üks osa. Vastasel korral tekib olukord, kus riik inimestest üle sõidab. “Valijat tuleb kuulata,” toonitas ta.

“Mõnikord räägitakse vanadest ja uutest erakondadest. Tõepoolest, riigikogusse saime esimest korda.  Kui aga hakata erakondi väikesteks ja suurteks liigitama, siis on meie puhul väiksusest asi kaugel. EKREl on üle 7000 liikme, kellest valdav osa on kuulunud Rahvaliitu. Me kanname selle erakonna järjepidevust ja vime ellu tõekspidamisi. 2012. aastal ühinesid meiega mitmed rahvusliku liikumise eestvedajad, see lisas erakonnale uut mõõdet.

Keskerakonna nimekirjast valiti neljandat korda riigikogusse Marika Tuus-Laul, kes kogus 2904 häält ja saavutas Jõgeva- ja Tartumaal paremuselt teise tulemuse.

“Soovin riigikogus jätkuvalt keskenduda sotsiaalvaldkonnale, mida olen põhjalikult tundma õppinud ajakirjaniku- ja poliitikutööd tehes ja millega seotud valuküsimustest kuulsin ka mitmel pool kohtumistel ja mõttevahetustel. Elamisväärsed palgad ja pensionid, maaelu püsimajäämine, massilise väljarändamise peatamine Eestist on inimestele väga valusad ja südamelähedased teemad,” ütles ta. 

Televisoonist riigikokku

Sotsiaaldemokraatide nimekirjas 2294 häälega riigikogusse valitud Tanel Talve kinnitas, et tunneb heameelt valijate usalduse üle ja püüab seda õigustada. “Olen tegelenud aastaid külaliikumise edendamisega oma kodukandis Harjumaal Voose külas ja kuulun Anija vallavolikogusse. Maaeluprobleemid on Eestimaa erinevates paikades vägagi sarnased. Kõigepealt on vaja tegelda tööpuuduse leevendamise, koolide ja teiste vajalike asutuste püsimajäämise ja teiste sotsiaalmajanduslike teemadega.”

Isamaa ja Res Publica Liidu nimekirjas 1725 häälega riigikogusse valitud ettevõtlusest poliitikasse jõudnud Aivar Kokk alustab parlamendis tööd teist hooaega. “Minu valimiskampaania oli üsna aktiivne, kuid usun, et usalduse tõi mulle järjepidev suhtlemine Jõgeva- ja Tartumaa elanikega, nende muredega kursisolek ja lahenduste otsimine ning leidmine. Riigikogu eelmises koosseisus olin maaelukomisjoni aseesimees. Millises positsioonis olen uues parlamendis, sõltub kohtade jaotusest, opositsiooni ja koalitsiooni kujunemisest. Maaelu, eriti põllumajanduse olukord jääb mulle aga jätkuvalt eriliselt lähedaseks teemaks,” lisas ta.

Kokk märkis, et Jõgeva- ja Tartumaalt valiti riigikogusse avara silmaringiga tugevad isiksused ning pühendunud inimesed. “Loodetetavasti suudame paikkonna hüvanguks mõndagi ühiselt korda saata,” ütles ta.

IRL valimisnimekirjas valiti Jõgeva- ja Tartumaalt riigikogusse ka Jaak Aaviksoo, kes on varasemates valitsustes töötanud kaitseministri ning haridus- ja teadusministrina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus