Suurim edu saatis kabetajaid

Kadrinas toimusid kahel päeval 35. Eesti omavalitsuste talimängud. Jõgevamaad esindasid seekord Jõgeva ja Põltsamaa valla sportlased. Võistkondlikult saavutati kõrgeim kolmas koht kabes.

Kõige edukamaks alaks kujunes meie maakonna sportlastele Kadrinas toimunud talimängudel kabe, kus Jõgeva valla võistkond pälvis pronksmedalid Lääne-Harju ja Saue valla järel. Jõgeva võistkonna eest mängisid Kaljo Siimer, Uno Plakk, Merilii Jalg, Arto Reinik ja Triinu Jalg. Seejuures näitasid oma laual parimat tulemust Merilii ja Triinu Jalg.

Kolm individuaalset medalit toodi maakonda murdmaasuusatamises. Naiste 5 km distantsil võitis hõbemedali Põltsamaa valla esindaja Hanna-Brita Kaasik, kes kaotas võitjaks tulnud Aveli Uustalule vaid 3,7 sekundiga. N18 vanuseklassi 5 km rajal võitis pronksmedali aga Jõgeva valla noorsportlane Birgit Kasela. Britta Kaselale kuulus samal distantsil 8. koht.

Meestest jõudis medalivõiduni Eno Vahtra (Põltsamaa vald), kes võitis 10 km rajal pronksi. M18 vanuseklassis kuulus Jõgeva valla noorele suusatajale Tauri Kaasikule aga 6. koht. Meeste 3×5 km teatesuusatamises saavutas Põltsamaa valla meeskond Taneli Eensalu, Jan Morgenson ja Eno Vahtra 8. koha. Võitjaks tulnud Järva valla I kolmikule kaotati 3.21.

Kokkuvõttes kuulus Põltsamaa vallale murdmaasuusatamises 23. ja Jõgeva vallale 28. koht. Jõgeva vald tegi kaasa ka mäesuusatamises, kus saavutati lõpuks 17. koht. Sama kohta oli Jõgeva väärt ka ujumisvõistlustel.

Korvpalliturniiril saavutas Jõgeva vald 7. koha nii meeste kui ka naiste konkurentsis. Lauatennises tegi kaasa Põltsamaa vald ning tulemuseks oli 23. koht. Omavalitsusjuhtide mitmevõistluses lõid kaasa Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus ja Jõgeva abivallavanem Arvo Sakjas. Meitusele kuulus 6. ja Sakjasele 26. koht. Endine Tabivere vallavanem, nüüdne Tartu abivallavanem Tarmo Raudsepp võitis aga hõbemedali.

Talimängude kokkuvõttes kuulus Jõgeva vallale üldarvestuses 14. (oma grupis 8.) ja Põltsamaa vallale 21. koht.