Suuremate ostude finantseerimine

SISUTURUNDUS

Oled planeerinud uue auto ostu, sest vana on eelmiste hooaegadega juba parajalt kulunud ja ei saa olla kindel, kas ta selle talve välja veab? Võibolla vajab kodu soojustamist, sest küttekulud on suurenenud ja on vaja kokku hoida? Milliseid lahendusi tasub sellisel juhul kaaluda, kui otsus suureks ostuks on vaja teha nüüd, sest kauem selleks aega lihtsalt ei ole. Kohe sellest lähemalt.

Oled sa piisavalt raha kogunud? 

Kõigepealt ole enda vastu aus ja küsi, kas sa oled seni tähelepanu pööranud sellele, et sa sääste koguks, mis summa peitub sinu hädaabifondis, kui see sul on ja on sul päriselt ka hädaoht? Kui auto ostmiseks või maja soojustamiseks pole säästufond ette nähtud, siis planeeri selleks otstarbeks eraldi rahakogumist. Mõtle sellest kui mitmest kogumiskassast. Ühte kassasse tarbimisega seotud säästud, teise kassasse puhkus, pension jt sedasorti väljaminekud. Võibolla oled mõelnud, et nüüd on küll see aeg, mil teise samba pensionifondi käiku lased. Kuid ka see on finantsotsus, mis vajab kaalutlemist ja parem kui sa etteruttavalt sellest ei haaraks. Küsi endalt, kas kaasaga koos on võimalik panna säästud kokku, et vajalik ost tehtud saaks, ilma, et peaks kuskilt lisaks laenama. Mida väiksem on tõenäosus, et vajad laenu, seda parem on otsus seda mitte võtta.

Millal on kasulik laenu võtta?

Kuid mida siis teha, kui ei ole suuremaid sääste kogunud ning uue auto või maja remondikuludega pole aastate jooksul osanud arvestada? Pikemaaegsete investeeringute finantseerimiseks võib laenuvõtmine olla hea mõte. Kuna väärtus, mis ostust saad, kestab pikka aega, on ka samaaegselt laenude tagasimaksete tegemine täiesti mõistlik. Kui teil puuduvad muud rahalised võimalused, siis väikelaen võib aidata hädast. 

Ära kasuta kiirlaenu

Kindlasti pole hea mõte kasutada kiirlaenu selle jaoks, et osta uueks hooajaks jalanõusid, mis kaotavad oma väärtuse paari kuu möödudes, ega ka mingisuguseid muid emotsiooni ajel tehtud oste. Pigem on hea, kui sellises olukorras kasutate raha, mis olete tööga välja teeninud või mis tuleb teie isiklikest varadest.

Kui oled otsustanud laenupakkumise kasuks oma suurema ostu finantseerimise puhul, siis valik tuleb teha mitmete laenupakkujate seast. Kalkuleeri välja, millist summat sa täpselt vajad. Seejärel arvesta kindlasti, millistes summades hakkab olema igakuine raha tagasimakse – mis on see summa, mida sa saad endale lubada? Laenude tagasimaksel tuleb lisaks põhiosale maksta tagasi ka intressi. KKM – krediidikulukuse määr arvestab intressile lisaks laenu sisse ka lepingu sõlmimise summa ning kõik teised laenu võtmisega seotud kulud. Krediidikulukuse määr annab parema ülevaate laenu summast, kui lihtsalt intressimäärade omavaheline võrdlemine. Veel üks aspekt, mille üle tasub mõelda enne laenu võtmist on see, kas võtate laenu tagatisega või tagatiseta? 

Tagatisega või tagatiseta laen

Milles on erinevus? Tagatisega laen võimaldab teil võtta laenu suuremates summades kui ilma tagatiseta. Uue autoostu puhul on võimalik võtta laen tagatisega, kuid tagatiseks saab olema seesama auto ning tagasimaksetega hätta jäädes olete sunnitud andma sõiduki tagasi. Kui te ei ole nõus võtma tagatisega laenu, siis võivad teile pakutavad laenusummad olla mõnevõrra väiksemad. Selleks on asjaolu, et laenupakkujal pole mingit garantiid, et te laenu tagasi maksaksite. Sisuliselt ongi tagatis garantii selle eest, kui maksuvõlad tekivad. Kindlasti soovitame lugeda rohkem laenude kohta, sest laenuvõtt käib omal vastutusel. Selleks, et teie otsus oleks maksimaalselt kasulik, tuleb teha kalkuleeritud, läbimõeldud otsuseid. Lubage endal küsida nõu ning rääkida spetsialistiga oma ostuotsused läbi.

Tähelepanu

Enne laenutaotluse esitamist ja -lepingu sõlmimist tutvu tingimustega, pea nõu asjatundjaga. Laen24 ja Tagatislaen ei paku laenusid ja on finantsvõrdlusplatvormid. Finantsvõrdlemise teenused on tasuta ja ei too kaasa mingeid kohustusi.

blog comments powered by Disqus