Suured võidud saalihokis nii noorte kui ka meeste konkurentsis

Saalihoki Eesti meistrivõistlustel on Jõgeva SK Tähe/Olivia meeskonnad teeninud aastavahetuse aegu ainult võite ja enamik neist on suureskoorilised.

Esindusmeeskond SK Tähe/Olivia pidas PAFi saalihokiliigas kaks viimast mängu kodusaalis. Reede õhtul alistati Bändidos 7:2 (1:1, 4:0, 2:1). Mängu algus oli raske, sest 8. minutil jäädi 0:1 taha. Veidi enne avakolmandiku lõppu Karl-Eerik Kukk siiski viigistas ja viis kohe teise perioodi esimestel sekunditel Tähe 2:1 juhtima.

Sealt peale enam initsiatiivi ei loovutatud ja viimast kolmandikaega alustati juba 5:1 eduseisul. Lõpuvileks seega kindel 7:2 võit. Kaks väravat tegi Jõgeva heaks ka Mathias Einamann. Korra skoorisid Andreas Õun, Margus Rosin ja Rome Andro Moora.

Laupäeva õhtul kohtuti Jäneda meeskonnaga ja võideti 15:4 (6:1, 4:1, 5:2). Jõgeva Tähe poolt lõid väravaid Alex Guske neli, Erki Teder kolm, Andres Õun, Mario Paulus ja Mathias Einamann kaks ning Karl Kastan ja Karl-Eerik Kukk ühe.

Tähe/Olivia on kogunud nüüd kuuest mängust 15 punkti, millega ollakse turniiritabelis teisel kohal. Liidrikohal olev Sparta Team Automaailm on võitnud kõik viis mängu ja kogunud samuti 15 punkti.

Jõgeva meeskond sai lihtsad võidud hoolimata sellest, et meeskonna osa tippmängijaid eesotsas lätlastega seekord puudus. Treener Marko Saksingu sõnul said mõned mehed puhkust, kuid mängutulemustele see mõju ei avaldanud. „Oli hea, et järelkasv sai kanda kogu vastutust ning meeskond tegi seda hästi. Võidud tulid kindlalt.“

Noorte U16 meistrivõistlustel on SK Tähe/Olivia 04 saanud vahepeal tabelisse neli suureskoorilist võitu. Kõigepealt alistati koduväljakul Tabasalu 16:0. Kolm väravat lõid mängus võrdselt Rasmus Randoja ja Karl-Eerik Kukk. Järgmises mängus saadi aga Kuusalust jagu koguni 32:0. Karl-Eerik Kukk tegi siin seitse väravat. Kuus tabamust sai kirja Randoja ja neli väravat Margus Rosin, Karl Mark Tammsaar ja Gregor Rande.

Möödunud nädalalõpul kohtuti samade meeskondadega uuesti Tartus. Kuusalu alistati seekord ühepoolses mängu 19:2 (7:0, 8:0, 4:2). Jõgeva resultatiivseim oli Rome Andro Moora seitsme värava ja kahe resultatiivse sööduga. Margus Rosin lõi kolm väravat ja teenis neli söödupunkti.

Teises mängus saadi Tabasalust jagu taaskord 16:0 (7:0, 3:0, 6:0). Resultatiivsemad mängijad olid seekord Margus Rosin 6 + 2, Rasmus Randoja 5 + 0 ja Rome Andro Moora 4 + 2. Jõgeva meeskond on turniiritabeli kindel liider.

Eesti saalihokiliit nimetas Marko Saksingu alaliidu eelmise aasta parimaks noortetreeneriks.