Suur Seiklus 2005 jääb suure tõenäosusega ära

Kust pärineb ?Suure Seikluse? idee? Kas see mäng toimub ka järgmisel aastal?
Ma ei võtnud seda ideed ?Robinsonidest? ega ka ?Farmist?. Viimane toimus ju hoopis aasta hiljem kui esimene ?Suur Seiklus?. Mõtlesin selle peale, et seiklusi ja ekstreemsusi on Jõgevamaa noortel väga vähe. Noorteklubidel polnud ka kuigi palju laagreid.
Kui ?Suur Seiklus? üldse järgmisel aastal toimub, siis teise nime ja teiste korraldajatega. Ja kui ma otsustan siiski midagi taolist korraldada, siis samuti teise nime ja läbiviimiskohaga.
Minu korraldatud seiklusmäng toimub kitsale ringile, ühesõnaga ? tuttavatele.

Mis on kõige raskem taolise mängu korraldamisel? Mis kõige tüütum?
Esiteks projekti kirjutamine ja raha taotlemine, teiseks organisatoorne pool, kolmandaks arvete kokkupanek ja aruandlus. Viimane on ka kõige tüütum asi projekti juures.

Milline on olnud sinu elu kõige huvitavam ettevõtmine?
Käesoleva aasta ?Suur Seiklus?. Väga huvitav oli, nagu olema pidigi. Ma ei ela ülihuvitavat elu, pigem tavalist. Nn tavaelus ei huvitu ma ekstreemsustest ega käi kaljudel ronimas.

Mis võiks olla maakonna noorsootöös teisiti?
Kohalikud omavalitsused peaksid noorsootöö arendamisel võrdselt silmas pidama kõiki piirkondi, arendama ja toetama nende tööd. Noorte ettevõtmisi peaks tõsisemalt võtma. Mitte põhimõttel, et ah, see pole meie asi. Enda arvates olen päästnud nii mõnegi noore halvalt teelt. Olen võrrelnud neid inimesi, et milline ta oli varem ja milline praegu.
Samuti peaks noorte suhtes olema tolerantsem. Edukus pole põhjus, miks peaks olema kade või pahane. Üldiselt on nii Jõgeva valla kui ka kogu Jõgevamaa noorsootöö tublisti edasi arenenud.

Kuidas sai sinust noorteklubi Freedom president?
2001. aastal, kui Karin Kongas Jõgeva valda noorsootöö spetsialistina tööle asus, tuli ta Laiusele noortega vestlema. Haarasin võimalusest kinni ja sain noorteklubi juhiks.  Olen alati midagi teha tahtnud. Põhikoolis olin õpilasomavalitsuses, ei saanud kuidagi rahulikult pealt vaadata.

Kuidas noorteklubi nime sai?
Võtsin suvalisest kohast inglise-eesti sõnastiku lahti. Näpp jäi freedomi ehk eesti keeles vabaduse peale. Mõtlesin siis, et see nimi peaks hästi sobima. Mõeldes just tulevikule, kui korraldame rahvusvahelisi noorsoovahetusi ja muid üritusi.

Kui palju kulus sul päevas noorteklubile aega?
Esimestel aastatel olid mõtted kogu aeg noorteklubi juures. Ideid oli palju, neist kõiki ei viinud me kunagi ellu. Kooli kõrvalt kulus sellele ikka väga palju aega. Viimasel aastal taandusin, ei mõelnud enam nii palju klubile, kooli lõpetamisega oli omajagu tegemist.  Noorteklubi vedamiseks kulub palju aega ja energiat, kõik ei saa sellega kahjuks hakkama.

Miks loobusid noorteklubi presidendi ametist?
Põhimõtteliselt. Esiteks pole selleks enam aega. Mõistsin seda juba esimesel ülikoolinädalal. Teiseks ammendab iga asi end ükskord. Kolmandaks on juhtunud palju häid ja halbu asju, hetkel on seis neutraalne. Las jääbki nii. Minu panus on antud. Kuid see kõik ei tähenda, et ma asjast loobun ? noorteklubi Freedom jätkab kollektiivsel vastutusel.

Mida on noorteklubi sulle andnud?
Juhtimisoskusi, organisatsiooni ja projekti juhtimise kogemusi, põnevat elu ning aja sisustamise võimalusi.

Kuidas sisustad oma vaba aega?
Praegu polegi hobisid. Pole aega. Nii palju, kui üldse vaba aega on, vaatan telerit, kuulan muusikat, olen internetis ja tuttavatega koos.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus