Suur neelas väiksemad alla

Nädalavahetusel andis Postimees teada, et hakkab koostööd tegema Saarte Hääle ja Põhjarannikuga, mis seni on olnud sõltumatud lehed. Olgugi et rahalisi tehinguid otsuse taga ei ole, osutatakse teineteisele vastastikust kasu. Nii saavad maakonnalehed suurele väljaandele omase veebiplatvormi ning Postimees selle piirkonna uudiseid.

Postimehe maakonnalehtede vastutav väljaandja tõdes ERR-ile antud intervjuus, et maakonnalehe koostöö Postimehega annab väiksemale lehele suure auditooriumi, nii lähevad maakonnalehe uudised ka suurde väljaandesse väiksema vaevata.

Viimase väljaütlemisega ei saa päris nõustuda, sest hea ja tugev lugu leiaks kajastamist ka suuremas väljaandes siis, kui selle taga pole rahalist või mitterahalist koostööd. Rääkimata tõsiasjast, et maakonnaleht ei saa sihiks seada suure lugejaskonna ette trügimist, vaid ennekõike tuleb keskenduda oma maakonna inimestele parimate võimalike uudiste tootmise.

Viitab ju nimigi maakonnaleht, et see on maakonnale mõeldud leht. Tore on sihtida kõrgemaid platvorme ning suuremaid lugejanumbreid, kuid selle all ei tohi kannatada kvaliteet ja lugude usaldusväärsus.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus