Sünnipäevalaps jäi rattarallil napilt poodiumilt välja

Eelmisel laupäeval peetud esimese Jõgeva rattaralli üheks favoriidiks peeti kohalikku meest Erki Pütseppa, kes tähistas samal päeval oma kolmekümne seitsmendat sünnipäeva. Siiski pidi Pütsep leppima neljanda kohaga. Kõrgeima poodiumiastme hõivas Cofidise klubi sõitja Gert Jõeäär.

 

Keskpäeval anti Jõgeval Mustvee maantee hokiväljaku kõrval start esimesele Jõgeva rattaralli pikale, 107 kilomeetri pikkusele sõidule, kus starti oli tulnud 153 ratturit. Nendest said aja kirja 128 sõitjat. Matkasõidule ehk 47,5 kilomeetri pikkusele rajale läks üheksakümmend üks ratturit, kellest lõpetas seitsekümmend üheksa.

Pikale distantsile olid end registreerinud mitmed Eesti tippratturid, nende hulgas Jõgevamaalt pärit Erki Pütsep ja Janek Tombak. Vanameistritest olid kohal veel ka Allan Oras ja Kaspar Kokk. Neile pakkus konkurentsi ka Siimustist pärit Heiko Sepp, kes praegu elab ja töötab Norras. Noorematest sportlastest noolisid esikohta Mihkel Räim ja põhjanaaber Samuel Pökälä.

Rattaralli jõuvahekorrad seati paika juba üsna distantsi alguses, mil teistest eraldus viieteistliikmeline liidergrupp, kus sees pea kõik favoriidid. Sõidu ainukese mäefiniši võitis soomlane Pökälä, kelle kannul püsis vapralt Erki Pütsep. Veel viimasel ringil oli liidergrupp kenasti koos ning seda juhtis Mihkel Räim. Siiski otsustas kogenud Pütsep Luua tõusul võtta juhtimise enda kätte võtta ning tema rünnakuga läksid kaasa Jõeäär, Tombak, Räim, Pökälä, Suur, Oolo ja Pruus. Palamusele jõudes juhtisid sõitu juba Mihkel Räim ning Ivo Suur. 

Vanameistrid pidid noortele alla vanduma

Siiski ei suutnud paar teistest piisavalt kaugele eest ära sõita ning kuus kilomeetrit enne lõppu võttis otsustava sammu ette Codifise klubi sõitja Gert Jõeäär, minnes kindlalt võistlust juhtima. Tema tempos jõudis vaid kolm kilomeetrit minna Mihkel Räim. Seega sai Jõeäär finišeerida esimesena uhkes üksinduses. Sekundilise vahega jõudsid finišisse Mihkel Räim ja Samuel Pökälä. Peaaegu kõrvuti ületasid finišijoone Erki Pütsep, Janek Tombak ning Kristjan Oolo. Sõidu võitnud Jõeäär saab edaspidi Jõgeva rattarallidel osaleda ilma osalustasuta.

Jõeäär ütles pärast sõitu, et võistlus oli tugeva tuule tõttu päris paras katsumus ning kerge polnud neil liidergrupis kellelgi. Janek Tombak nentis pärast finišeerimist, et lõpuks tõesti enam jõudu ei jagunud. “No ei jõudnud enam,” lausus ta hingeldamise vahele. Ka Pütsep polnud väga nördinud, et poodiumikohast ilma jäi, kuigi mees oli võistlema tulnud kindlate võidumõtetega ning lootis tuulisest ilmast kasu lõigata. 

Võistluse hindeks viis miinus

Võistluse peakorraldaja Sander Maasing jäi võistlusega väga rahule. “Esimesele rattarallile annan viie palli süsteemis hindeks viis miinus. Mitte et ma oleksin enesekiitja, vaid osalejate poolt on tagasiside olnud niivõrd hea, et vähemat pole mõtet hindeks panna,” selgitas ta.

Kommentaarid võistlusele olid tõesti positiivsed. Ratturid imestasid, et niivõrd tagasihoidliku osalemistasu eest suudeti korraldada sedavõrd kvaliteetne võistlus. Veel kiideti võistlustrassi, mis oli võrreldes teiste Eesti rattarallidega  oluliselt vaheldusrikkam. “Enamasti on Eesti sõitudel finišeerimas ikka suur ratturite grupp, kuid Jõgeva rattarallil hakkasid sündmused kohe pihta ja võitis kõige tugevam. Rattasõit on spordiala, kus on palju võlu ja valu, ning Jõgeva rattaralli pakkus küllaga mõlemat,” lisas peakorraldaja Maasing. 

Jõgeva 1. rattaralli põhisõidu parimad

1. Gert Jõeäär                2:28.58

2. Mihkel Räim              2:29.17

3. Samuel Pökälä          2:29.18

4. Erki Pütsep               2:29.22

5. Janek Tombak           2:29.22

6. Kristjan Oolo              2:29.22

7. Ivo Suur                     2:29.23

8. Peeter Pruus             2:29.26

9. Allar Karu                  2:32.20

10. Kaspar Kokk            2:32.20 

Jõgeva 1. rattaralli matkasõidu parimad

1. Aivar Lagenõmm        1:18.18

2. Andres Aus               1:18.20

3. Ilmar Vähi                  1:18.28

4. Marko Peterson         1:18.34

5. Janeck Kägu              1:18.35

6. Gert Klaaser               1:24.33

7. Madis Raus                1:24.33

8. Raivo Meitus               1:24.35

9. Priit Raa                    1:24.38

10. Mart Säinast            1:24.40

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus