Sünnipäeval mängiti hokit

Möödunud laupäeval märgiti pidulikult 65 aasta möödumist jäähokimängu algusest Jõgeval. Sel puhul toimus nii juubeliturniir kui õhtune pidulik koosviibimine.

Käredas talvekülmas toimunud turniiril osales neli meeskonda, kes koosnesid sajaprotsendiliselt Jõgeva hoki kasvandikest. Mängijaid oli kohale tulnud üle vabariigi. Lisaks ka arvukalt pealtvaatajaid, kellest paljud isegi möödunud aegadel hokit mänginud.

Nelja meeskonna turniiril oli edukam võistkond “Argo”, keda vedas mõned aastad tagasi HC Pantrite rivistuses Eesti meistriks tulnud Argo Kungla.

“Argo” meeskond võitis kaks ja viigistas ühe kohtumise. Kõige tugevam vastasseis oli kohtumises “Andruse” meeskonnaga. Viimast võistkonda vedas Eesti koondises mänginud Andrus Tõruke. “Andrus” ja “Argo” mängisid omavahel 2:2 viiki.

Võistkond “Andrus” võitis ühe ja viigistas kaks mängu ning neile kuulus teine koht.

Ühe võidu ja ühe viigi teenis kolmandaks jäänud võistkond “Ervin”. Kõik kolm mängu kaotas viimaseks jäänud võistkond “Tiit”.

Põnevalt kulgenud turniiri võitjaid autasustati õhtul toimunud pidulikul juubeliõhtul. Aastate jooksul Jõgeva jäähokile osutatud teenete eest avaldati austust paljudele mängijatele, treeneritele ja organisaatoritele. Tänusõnu ütlesid Jõgeva linnapea Kalmer Lain, maavanem Viktor Svjatõšev ja SK Pedja eestvedaja Kaido Poom, kes viimased 30 aastat Jõgeval jäähokit elus hoidnud.

Hokimehi oli tänama tulnud ka ettevõtja Aivar Kokk. Jäähoki toetajatest tänati OÜ Juta & Kaido juhti Kaido Lehtlat.

Senist hokilugu aitasid meenutada Andrus Tõruke, Margus Kotter, Enn Päll, Uno Veski ja Tiit Lääne.

Juubelijuttude kõrval oli jätkuvalt teemaks ka jäähalli või tehisjää võimalikkus Jõgeval. Avaldati lootust, et lähiaastad selles osas siiski positiivseid muudatusi toovad. Vastasel juhul muutuvad selle pikkade traditsioonidega spordiala võimalused ka tulevikus püsima jääda aina keerulisemaks.  

i

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus