Suitsuanduri säilivusaega tuleb kontrollida

Suitsuandur on enamusele eesti inimestest vaikne kaaselanik, kellele tuleb tähelepanu pöörata vähemalt kord kuus. Nimelt siis, kui on aeg nuppu vajutades veenduda seadme jätkuvas valvelolekus. Niikaua kui andur toimetab pealtnäha korrektselt, ei oska kahtlustadagi, et kätte on jõudnud aeg seadme väljavahetamiseks.


Kui andur on sama vana kui tema kohustuslikkuse nõue – aastast 2009 – siis on selle ette nähtud eluiga juba ületatud. Vananenud suitsuanduri tundlikkus kahaneb ja see ei pruugi tulekahjusuitsule reageerida piisavalt kiiresti. Tegelikult ei pruugi anduri häire üldse rakenduda. Seda isegi siis, kui kontrollnuppu vajutades näib kõik toimivat. Elektroonikakomponendid vananevad ja riknevad ja sestap on neil sarnaselt toiduainetele oma „parim enne“. Samuti kahandab andurite töövõimet niiskus, aja jooksul ladestunud tolm, putukate tegevus ja muud keskkonnamõjud.
Selleks, et saada infot laes oleva anduri eluea kohta, tuleb see laest ettevaatlikult eemaldada ning uurida tagaküljel asuvat peenikest kirja. Erinevate tootjate seadmed võivad olla erineva elueaga, tavaliselt on selleks 7 kuni 10 aastat.
Töökorras suitsuandur peab olema igas kodus, sest õnnetus ei hüüa tulles, kuid töökorras suitsuandur hoiatab tuleõnnetuse eest juba varakult.
Infot koduse tuleohutuse tagamiseks saab veebilehelt www.kodutuleohutuks.ee. Kui soovite, et päästjad tuleks koju oma nõu ja jõuga appi tuleohutusküsimusi lahendama või on lähedastel ohutusalaseid muresid, registreerige tasuta kodu tuleohutusalane nõustamine päästeala infotelefonil 1524.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus