Sügisringi teine kohtumine tõi kaasa kaotuse

8. augustil toimus Tabivere Gümnaasiumi staadionil FC Tabivere Eesti Meistrivõistluste III liiga Lõuna tsooni sügisringi teine kohtumine, kus mängiti Viljandi jalgpalliklubiga Kotkad. Mõeldes kevadringi kohtumisele, teadsid mängijad, et õhkkond saab olema pingeline ja küllaltki närviline.

Esimene poolaeg algas kodumeeskonna ilusa pressinguga, mis siiski väravateks ei realiseeritud. Seitsmendal minutil tabas aga mõlemat meeskonda üllatus, kui Viljandi mängija Martin Terras sooritas poolelt väljalt ilusa sööduna mõeldud löögi, mis lendas kõrge kaarega Tabivere väravavahi Kristo Päkko selja taha.

„See värav lõi meil meeskonna rivist välja: väravavaht muutus ebakindlaks, mis kajastus tema edaspidistes väljalöökides ning mõnel mehel tõmbas motivatsiooni natuke alla,” kommenteeris kodumeeskonna poolkaitsja Rauno Feiman. Edaspidine mängupilt kulges rohkete karistuslöökide sajus, siiski aga ei väristanud kumbki meeskond vastase väravavõrku. Kohtumise 26. minutil teenis Kotkaste Martin Terras liigsete kommentaaride eest kollase kaardi. Aset leidis ka kohtumise esimene nurgalöök, mis anti kodumeeskonna kasuks, vastased lõid selle outi ning järgnevast sisseviskest lõi Mihhail Gutak palli väravast mööda. Järgnenud võimalused skoori muuta ei toonud kummalegi meeskonnale soovitud tulemust. Poolajale minnes oli mõlemal küllaldaselt mõtlemisainet.

Teise poolaja esimesel minutil tegi kohtunik Tabivere ründajale Sander Kilgile suulise hoiatuse liigse jutukuse eest. Minut hiljem aga andis mulkide Hegert Heil põhjust numbreid tablool muuta, viies oma meeskonna 2:0 eduseisu. Tabivere  tegi ka oma esimese vahetuse: Kristjan Trink lahkus platsilt, kelle asemel tuli väljakule Roman Kljutšivski. Kohtumise 57. minutil teenis tabiverelane Eduard Kovbasnjuk kollase kaardi, näidates liigselt välja oma närvilist hetkeemotsiooni. Kõigest kümmekond minutit hiljem nägi ka vastaste mängija Hegert Heil oma silme ees hoiatuskaarti. Vahetuse tegid ka mõlemad meeskonnad: Kotkastel lahkus Urmas Ant ning asemele tuli Marek Mäerand; Tabivere võttis välja Madis Rebase, keda läks asendama Even Aruoja. Kaardisadu jätkus, kui järgneva kollase sai enda arvele mulkide Rivo Rosin. Tulemata ei jäänud ka kohtumise kolmas värav, kui Keith Maiste nahkkera Kristo selja taha saatis. Ning jälle oli kohtunikul põhjust taskust kaart välja võtta, kui kodumeeskonna keskkaitsja Olavi Laurson avaldas valjuhäälselt arvamust, et kohtunik tuleks minema saata. Laursoni soov ei läinud siiski täide, sest mängu oli järele jäänud mõni minut, kui vastaste Kristen Kähr suurendas seisu 4:0  oma meeskonna kasuks.

Kohtumise viimane minut kujunes nii mängijatele kui ka pealtvaatajatele ootamatult närviliseks, kui Viljandi Hegert Heil ja Tabivere Rauno Feiman punase kaardi teenisid. „Meeskonnakaaslane tõmmati maha ning pall oli olukorrast läinud, kui vastane tagant jalgadesse sõitis, no läksin tüübi juurde, lükkasin ta pikali ja küsisin, et mida ta omast arust teeb,” selgitas Rauno Feiman. „Ennast õigustama ei hakka,  kaart tuli õige asja eest, aga tema käitus ka valesti,” tunnistas ta. Järgmine mäng tuleb mõlemal vahele jätta.

Järgmine kohtumine toimub FC Tabiverel 15. augustil FC Elva II-g ja mäng peetakse vastaste kodustaadionil. Kevadringis jäädi neile Tartus Annelinna kunstmuruväljakul 0:3 alla ning seegi kord midagi kerget loota pole.

„Elva poisid on teine ring ilusat mängu näidanud, vähemalt nende tulemusi vaadates. Ning kuna meie meeskonnas on paljud kimpus vigastustega, siis punkti saamine oleks meile juba väga hea tulemus,” avaldas arvamust Rauno.