Sügisringi esimene kohtumine lõppes viigiga

25. juuli keskpäeval sai FC Tabivere jaoks alguse Eesti Meistrivõistluste III liiga Lõuna tsooni sügisring jalgpallis. Koduväljakul võõrustati tabeliliidrit Põlva FC Lootost, kellele jäädi kevadringis 1:3 alla.

Kohtumine algas külaliste tugeva survega, kui juba esimestel minutitel suutsid põlvalased mitu pealelööki sooritada, mis siiski ei lõppenud väravas. Ka Tabiverel tekkis paar võimalust seis enda kasuks pöörata, kuid mängijate sihik ei olnud paigas. Siiski valmistas kodumeeskond fännidele heameelt, kui Eduard Kovbasnjuk 16. minuti tabamusest seisuks 1:0 tegi. “Mängisime outi kiirelt lahti ning pääsesin löögile umbes 20-25 meetrilt,” kommenteeris olukorda värava autor. „Lõin pöörde pealt tagumisse ristnurka ning väravavaht ei olnud selleks valmis.” Tabivere sai indu juurde uusi rünnakuid üles ehitada, kui põlvalased ei andnud selleks vaba voli.  Enne poolaja lõpuvilet tegi Põlva ka oma esimese vahetuse: Alari Kukk välja ning Kristjan Vomm sisse.

Teine poolaeg algas samuti külaliste vahetusega: seekord tuli Egon Kasuk asendama Veiko Kaharit. Tundus, et kodumeeskond oli teinud taktikalisi muudatusi, sest mängupilt oli muutunud võrdsemaks ning võitluslikumaks. Mõlemapoolsete rünnakute tagajärjel said väravavahid oma tööga hästi hakkama või lennutasid mängijad palli puurist mööda. Kohtumise 66. minutil tõestas oma täpsust jällegi Eduard ja mängu seisuks sai 2:0. „Rauno Feimani antud heast söödust suutsin mängida end väravavahiga üks ühele olukorda ning oligi 2:0 olemas,” kirjeldas Eduard. Siiski ei andnud Põlva veel alla ning suurendas rünnakusurvet. Kohtumise 80.  minutil sai Tabivere vastulöögi, kui vastaste ründetäht Alar Alve lõi külalismeeskonna avavärava. Saanud indu juurde, tõestas Alve paar minutit hiljem, et ta ei hoia väravalööjate edetabelis teist kohta ilmaasjata. Seis oli viigis. Mõni minut enne kohtumise lõpuvilet teenis Tabivere ründaja Sander Kilk kollase kaardi, laskudes kohtunikuga vaidlusse. Mäng lõppeski 2:2 viigiga ning kumbki meeskond viis koju ühe punkti.

Järgmise pühapäeva kohtumine TÜ Faunaga on edasi lükatud septembrikuusse. Jalgpalli on Tabiveres võimalik taas nautida 8. augustil, kui võõrustatakse Viljandi JK Kotkad. See on mäng, kus meeskond kindlasti fännide valjuhäälset toetust vajab!