Sügiskrossil 400 osalejat

 

Esmaspäeval Kuremaa terviseradadel peetud maakonna koolinoorte sügiskrossil osales peaaegu nelisada jooksjat. Võistkondlikus arvestuses oli algkoolidest parim Siimusti Lasteaed-Algkool, põhikoolidest Pala Kool ja gümnaasiumidest Palamuse Gümnaasium.

Jõgevamaa Spordiliidu Kalju esimehe Uno Valdmetsa hinnangul on nelisada võistlejat kaks korda aastas toimuva koolinoorte jooksukrossi kohta üsna keskmine arv. Mis tulemustesse puutub, siis teistest peajagu kõrgemale küündivaid aegu tema sõnul välja ei joostud. Aga hiljutised tipptegijad nagu Viljar Vallimäe, Helena ja Rauno Laumets ning Allar Lamp on ka koolid lõpetanud ja maakonnast lahkunud.

“Asjaolu, et 16 võistlusklassi esikohad jaotusid kümne kooli vahel, näitab ala meeldivalt laia kandepinda,” ütles Uno Valdmets. “Seda, kuidas meie praegused paremad üleriigilises kontekstis välja paistavad, näeme 4. oktoobril Jõulumäel toimuvatel Eesti juunioride ja noorte murdmaajooksu karikavõistlustel.”

Gümnaasiumide ja põhikoolide osas on siiski välja kujunenud üsna kindlad liidrid: Palamuse Gümnaasium kipub ikka jooksukrossidel suurematele gümnaasiumidele kandu näitama ja teised põhikoolid ei saa naljalt jagu Pala Koolist. Gümnaasiumidest tulid teiseks ja kolmandaks Põltsamaa ja Jõgeva Ühisgümnaasium, põhikoolidest Laiuse ja Lustivere Põhikool. Algkoolide hulgas on juba pikemat aega käinud võimuvõitlus Siimusti Lasteaed-Algkooli ja Pisisaare Algkooli vahel.

“Seekord jäi oma kunagist võimu taastada püüdval Pisisaarel siimustilaste alistamisest veel veidi puudu, aga ega nad sellega lepi,” ütles Uno Valdmets.

Kolmanda koha sai algkoolide hulgas Luua Algkool.

Selles, et Jõgeva linn üle pika aja omavalitsustest parimaks tõusis, näeb Valdmets aga Jõgeva uue staadioni head mõju: ta usub, et tänu staadionile on kergejõustik noorte hulgas populaarsemaks muutunud.

Rõõmu tundsid võistlejad ja juhendajad nii esmaspäevasest ilusast ilmast kui ka väga heas korras Kuremaa terviseradadest.

“Kuremaa terviserajad on küll jooksjatele päris rasked, aga samas huvitavad ning maakonna eri nurkadest kohale sõitmiseks väga soodsas kohas,” ütles Uno Valdmets. “Andres Lippur ja teised Kuremaa spordientusiastid on nii radade rajamisel kui ka korrastamisel ära teinud tänuväärse töö.”

Nende kanda on viimasel ajal ka koolinoorte jooksukrosside korralduslik külg, võistluse läbiviimise eest vastutab spordiliit Kalju.

Lõpetuseks vanuseklasside parimad: PE (500 m) — Ivo Eller (Luua AK) 1.48,4; TE (500 m) — Johanna Murd (Kuremaa LAK) 2.01,0; PD (1000 m) — Kevin Liblik (Jõgeva ÜG) 4.02,0; TD (500 m) — Maarja Limberg (Adavere PK) 1.38,4; PC (1000 m) — Andro Lepp (Jõgeva G) 3.42,4; TC (500 m) — Reena Koll (Jõgeva G) 1.38,8; PB (1000 m) — Kevin Kivimägi (Lustivere PK) 3.28,2;  PB (2000 m) — Kain Saar (Palamuse G) 7.49,4; TB (500 m) — Grete-Lilijane Küppas (Põltsamaa ÜG) 1.34,6; TB (1000 m) — Krista Vestel (Palamuse G) 3.50,2; PA (1000 m) — Eigo Loorius (Jõgeva G) 3.15,2; PA (3000 m) — Karli Soolepp (Vaimastvere K) 11.27,8; TA (500 m) — Tanika Ojasild (Jõgeva ÜG) 1.30,3; TA (2000 m) — Astra Säälik (Palamuse G) 9.31,0; PJ (1000 m) — Priit Sisask (Jõgeva ÜG) 3.00,3; TJ (500 m)  — Kirsi Elisson (Palamuse G) 1.38,6. 

Ilm oli krossi ajal ilus ja Kuremaa terviserajad väga heas korras. 

Poiste A-klassi 3000 m jooksu võitis Karli Soolepp (Vaimastvere Kool) Eero Mõisa (Pala Kool) ees.         

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus