Sügisesed pargijooksud on lõppenud

Eelmisel teisipäeval joosti Jõgeval Piiri pargis selle sügise kolmas ja viimane pargijooksu etapp. Piiri Pargijooksud jätkuvad kevadel, kui selgitatakse välja ka jooksuetappide üldvõitjad.

Piiri Pargijooks koosneb kuuest etapist, millest kolm joosti nüüd sügisel ja kolm toimub tuleval kevadel. Võitjad selgitatakse välja nelja parima joostud etapi põhjal. Korraldaja Aimur Sääritsa sõnul on tal siiralt kahju, et spordihuvi on noortes oluliselt vähenenud. “Kui 10 aastat tagasi oli pargijooksu stardis umbes 150 noort, siis tänavu on see arv kahanenud pisut vähema kui 100 osalejani. Korraldaja sõnul võib osalejate vähesus olla tingitud vanemate vähesest huvist ja kiirest elutempost.

 “Pargijooks on pereüritus, kus noored jooksevad aja peale ja lapsevanemad saavad väljaspool ajalist arvestust tegelda kepikõnniga,” selgitas Säärits ürituse ülesehitust. Tema sõnul on õnneks palju perekondi, kes käivad pargijooksudel ühiselt võistlemas ja üksteisele kaasa elamas. Tublidest perekondadest võiks ära mainida perekond Pärtelpoja, Kiipuse, Emajõe, Maasalu, Kesamaa ja Pärnametsa. Eeskujuks püüab olla ka korraldaja Aimur Sääritsa pere, kelle noorimad liikmed võistlustest innukalt osa võtavad.

Seni on jooksuvõite nautinud 16 noormeest: Märt Sirkas, Kirill Matiišin, Mattias Säärits, Kaio Keek, Sander Õunapuu, Sander Lillemägi, Taivo Pärnamets, Kairo Kallis, Kevin Keek, Simmo Säärits, Andi Kuusk, Karli Kütt, Kalle Saar, Martin Toht, Koit Kesamaa ja Viljo Emajõe.

Tüdrukutest on senini olnud parimad Kadi Liis Viiar, Gerlyn Roosipõld, Reena Koll, Lisbeth Kallis, Karina Liblik, Greete Mägi, Kadri Allas, Birgit Koll, Riin Emajõe ja Liis Emajõe. Praegu toimuvad Piiri pargis veel rattasõidu etapid ning plaanis on korraldada ka pargi suusasõidud.

blog comments powered by Disqus