Sügisene lastekooride laululaager Kuremaal

Sügis algas lastekooride lauljatele päris tegusalt. Septembri lõpuks tuli tutvuda nelja lauluga lastekooride repertuaarist ning need ka läbi laulda. Korduvõppimisele tulid need  juba V lastekooride laululaagris, mis toimus 27. ja 28. septembril Kuremaal. Teatavasti on ju järgmisel suvel XXVI üldlaulupidu, milleks Jõgevamaa lauljad aegsasti valmistuvad.

Laagrisse saabuti pärastlõunal. Kuremaa ujula külalistemajas sai igaüks valida sobiliku seltskonnaga toa ning  seejärel kiirustati lossi poole. Esialgu suunasime kõik häälerühmad eraldi õppima. Oma maakonna muusikaõpetajad tegid lastega tõhusat tööd häälepartiide õpetamisel.  Mitmetunnise õppimise järel saime laule ka kokku harjutada. Ei olnudki nii halb, nagu algul tundus. Ühises suures seltskonnas laulmine on palju julgem ja tunne saavutatu üle igati uhkem. Siinkohal tänan teid, muusikaõpetajad Mai Simson, Hille Martin, Anneli Rebane, Merike Katt, Maret Oja.

Kõhud kenasti maitsvate toitudega  täidetud, jäi veel oodata meeldivat ajaviidet  — ujumist. Sellega saigi esimene laagripäev õhtusse.

Järgneval päeval pärast hommikusööki oli jälle aeg laule harjutada. Meile tuli appi Elo Üleoja, kes on suvisel suurel peol üks lastekooride dirigent. Nii saime juurde teavet  ja enesekindlust, et oleme laule õigesti õppinud. Elo jagas veel näpunäiteid, kuidas tekste paremini välja laulda, täpsustas rütmi ja dünaamikat. Lauljad olid tähelepanelikud ja õpihimulised.

Laul, mis algul tundus väga raske, muutus peagi üheks lemmikuks ja kummitas lauljaid koduteele asudeski.

Laagrilised olid tulnud Põltsamaa ühisgümnaasiumist, Jõgeva põhikoolist ja muusikakoolist, Puurmani mõisakoolist, Torma põhikoolist.

Nüüd jääb üle oodata järgmist lastekooride laululaagrit, mis toimub juba novembri algul. Seniks head tahet uute laulude õppimiseks ja kohtume novembris!

Laululaagri heaks kordaminekuks aitasid kaasa Jõgevamaa Omavalitsuste Liit ning Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.

i

MARE TALVE, muusikaõpetuse ainesektsiooni juht, laagri korraldaja

blog comments powered by Disqus