Sügis paberil, taiestel ja purkides

Siimusti raamatukogus on koolilaste tööde näituse avamine esimese õppeveerandi lõpus saanud juba traditsiooniks. Ka seekord koguneti enne koolivaheajale minekut raamatukokku, et näitus pidulikult avatuks kuulutada. Kiigemetsa kooli lapsed esitasid õpetaja Maire Ranniste akordioni saatel laule ning Siimusti algkooli lapsed lugesid luuletusi. Kiigemetsa kooli huvijuht Merje Talistu kõneles näituste traditsioonidest, kahe kooli koostööst ja tänavusel sügisel tehtust. Seejärel asuti juba koos väljapandut uudistama.

Kummagi kooli tugevad küljed

“Oleme tahtnud rahvale näidata, mida ilusat ja head kõik koolides lastega tehakse. Tegu on küll ju igal aastal samade koolide lastega, aga ikka on midagi uut ja huvitavat vaadata,” ütles Siimusti raamatukogu juhataja Tiina Mihhailov, kuigi pidi tunnistama, et varasematel aastatel on olnud ka suuremaid näitusi.

Seekord pakub avastamisrõõmu eriti Kiigemetsa koolis tehtu. Kõik, mis väljas, on ka sellel sügisel valminud nii õppetundides kui ka huviringides. Siimusti algkooli laste töödest hakkavad kõige enam silma erinevas tehnikas joonistused, aga näha saab ka põnevaid meisterdamis- ja voltimistöid. Nagu ütles avamisel Merje Talistu, iseloomustabki see näitus kummagi kooli tugevaid külgi ? kunstitööd Siimusti algkoolis ja käelist tegevust Kiigemetsa koolis.

Rohkesti ideid ja detaile

Ühe tänavuse näituse eripärana on Kiigemetsa näitusel purgid marineeritud seentega. See pole mitte ainult marineerimisoskuse demonstreerimiseks. Purki pandud seened on lastel koos kasvataja Ille Maasinguga ühisel metsaskäigul korjatud ja koos ka purki pandud.

Üks laud on Kiigemetsa kooli poiste puutöö päralt. Kalju Jõgi juhendamisel on valminud detailiderohked autod, vankrid ja põllutöömasinad, mis kõik nagu päris. Huvitav on IV klassi rühmatöö ?Killuke sügist?. Lähemalt vaadates selgub, et meeleolukas sügispilt koosneb käte ja jalgade kujutistest. “Alguses proovisime lastega lihtsalt õppe-eesmärgil, kas osatakse oma käe ?abloone joonistada, siis sättisime kokku põdrapea ja lõpuks saime suure sügispildi,” selgitas juhendaja Merje Talistu.

Meedi Ümara juhendamisel on tehtud huvitavas tehnikas rändlinde ning laastumaale ehk teisisõnu puukoorele maalitud pilte. Merily Allingu on aga õpetanud tüdrukutele nõelviltimist ning tulemuseks on igati meisterlikud tööd. Tuijo Küütsi juhatusel on valmistatud uues tehnikas vilditud pärleid jne. Põnevaid ideid võib vaataja avastada enda jaoks veelgi.

Kindlasti tasub lähemalt vaadata ka tervet seina katvaid Siimusti Algkooli laste joonistusi, mille seas on õige põnevaid töid, ning jogurtitopsidest ja õhupallidest tehtud notsusid, kiisusid ja teisi lõbusaid tegelasi jne.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus