Südamega tehtud turniir

Möödunud nädalavahetusel toimusid Torma spordihoones ajalehe Vooremaa võrkpalli karikavõistlused tütarlastele. Kaheksa naiskonna turniiri võitis Rakvere esindus.


Kui varasematel aastatel on seda turniiri mängitud Mustvees, siis seekord kogunes võrkpalli järelkasv Tormasse. Turniiri eestvedaja Jaan Rahuküla sõnul tuli see olude sunnil tehtud muudatus võistlusele ainult kasuks.

„Tormas on selleks suurepärane spordihoone ning entusiastlik eestvedaja Aarne Neimanni näol olemas,” lausus Rahuküla.

Turniiri avasid riigikogu liige Aivar Kokk ja maakonnalehe Vooremaa peatoimetaja Tiit Lääne. Kahepäevane võistlus õnnestus suurepäraselt, seda kinnitasid ka osavõtnud võistkondade treenerid.

Rikkalik auhinnalaud

„Sellist auhinnalauda ei ole treenerite arvates ühelgi teisel turniiril Eestis. Kõik osalejad said võistluse logoga kruusid, treenerid nimelise medali. Lisaks eriauhinnad,” rääkis kahepäevase turniiri lõppedes Neimann.

Paide treener Piret Reinfeld saatis peale turniiri korraldajatele kirja, kus seisis: „Paide saadab sinna Vooremaale südamlikud soojad tervitused! Väga suure südamega tehtud turniir. Tänud Jaan Rahukülale, kes on selle idee autor ja peakorraldaja.”

Turniiriga jäid väga rahule ka külalised Venemaalt. Sankt-Peterburgi naiskond on osalenud ka paaril varasemal aastal ja tulid nüüd jälle. „See on nii hästi korraldatud võistlus, miks me siis ei tule. Võrkpall ei saa Peterburis küll palju raha, kuid noored tunnevad ala vastu huvi ja mängijaid meil jätkub,” rääkis naiskonna treener Svetlana Paturina.

Külalised saabusid liinibussiga Mustveesse, kust nad siis Tormasse edasi sõidutati. „Peterburi mängijad ja treener kiitsid väga meie kokkasid ja spordihoonet. Seepärast on nad huvitatud suvel Tormasse laagrisse tulema,” teadis rääkida Neimann.

Turniiril mängisid tänavu 2003-04 sündinud tütarlapsed. „Sama vanusegrupi jätame ka tuleval aastal, nii otsustasid treenerid Tormas omavahel aru pidades,” märkis Rahuküla.

Kaheksa naiskonna turniiri võitis täiseduga Rakvere naiskond, kelle ridades mängisid Grethe Reedi, Karoliina Käen, Mirtel Tovstsik, Emma-Stiina Rohtla, Emily-Else Rohtla, Ronja Lydia Vehmanen, Marta Tali, Enely Pekri ja Riin Laigu. Võitjate treener oli Ellen Arros.

Jõgeva/Torma neljandaks

Rakverele järgnesid teisena Sankt-Peterburg ja kolmandana Tartu. Rakvere naiskond loovutas turniiril üheainsa geimi ja see kaotati Sankt-Peterburile, keda võideti otsustavas kohtumises 2:1.

Meie maakonda esindas Jõgeva/Torma ühendvõistkond, kellele treenerid enne turniiri pakkusid neljandat kohta. Nii ka läks. Neli mängu võideti tulemusega 2:0, kuid kolmele tugevamale jäädi alla sama tulemusega.

Igast võistkonnast valiti turniiri lõppedes välja kaks mängijat, kes said vastavalt parima mängija ja võistkonna üllataja auhinna. Jõgeva/Torma naiskonnast tunnistati parimaks Kairin Tammel ja üllatajaks Kaisa Neimann.

Aarne Neimann avaldas tänu ka neile, kes turniiri õnnestumisele kaasa aitasid: Eesti Kultuurkapital, Indrek Tammel, Aivar Kokk, maakonnaleht Vooremaa, Jaan Rahuküla ja Jõgevamaa Spordiliit Kalju. Samuti kohtunik Virge Otsa.

Naiskondade eriauhinnad

(parim ja üllataja)

Rakvere:

Emily-Else Rohtla, Ronja Lydia Vehmanen

Sankt-Peterburg:

Anastasiia Baturina, Eva Adamova

Tartu:

Kaidi Kleison, Aleksandra Nikolajenko

Jõgeva/Torma:

Kairin Tammel, Kaisa Neimann

Narva:

Kristina Mihhelson, Anastasia Širjajeva

Paide: Kirsi Tamsalu, Kelly Mägeli

Selver I:

Aljona Tšuhenkova, Sofia Balla

Selver II:

Marina Stepanova, Darja Savitskaja

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus