Stipendiumid kahele noorele perele

Tiina ja Raul Ilvese pere Puurmani ning Tiiu ja Hannes Kallise pere Pajusi vallast on arvatud tänavu nende kahekümne viie Eestimaa tublima pere hulka, kellele kuulub Hansapanga 15 000-kroonine stipendium. Kümnendat aastat korraldatud suurte perede konkursile laekunud avaldusi hindas Hansapanga ja Arno Tali Sihtkapitali komisjon, mille koosseisu oli arvatud ka erinevate lasteorganisatsioonide spetsialiste. Konkursi võitjad selgusid detsembrikuu alguses. Pärast seda avaldati kõigi kahekümne viie konkursi võitnud pere nimed ka Maalehes. Hindajad olid oma eelistused teinud eelkõige vastavalt laste õppeedukusele, koolivälisele tegevusele, vanemate soovile oma laste huvitegevust arendada, peretraditsioonidele jne.

Oma vallas hinnatud

Perekond Ilvese ja Kallise auks korraldatud pidulikul vastuvõtul andis Hansapanga Jõgevamaa kontorite juhataja Andre Arula neile stipendiumid üle. Tunnustust avaldas kahele noorele perele ka maavanem Aivar Kokk. Õnnitlema olid tulnud valdade esindajad. Puurmani vallavanemal Rauno Kuusil oli põhjust perekond Ilvest tänada ka selle eest, et nad on lisaks kauni kodu rajamisele ja nelja tubli lapse kasvatamisele suutnud kaasa rääkida kohaliku elu edendamiseski. Pereisa Raul on vallavolikogu liige ja laste ema Tiina kuulub vallavalitsusse. “See pere on küll mitmes mõttes stipendiumi väärt,” leidis vallavanem.

Neli last on kasvamas ka Aidus Tiiu ja Hannes Kallise peres. “Hea meel on, et Hansapank on väärtustanud igapäevast elamist, peresid, kus tuntakse rõõmu lastest ja nende edusammudest,” ütles Pajusi vallavanem Reet Alev ning avaldas lootust, et Kallise pere lapsed ka suurtena vanemate juurde tagasi tulevad, sest nende pere on ikka ühtehoidev olnud.

Päeva piduliku osa lõpuks andsid mõlema pere lapsed kaasavõetud pillidel kontserdi. Kõigepealt mängisid plokkflöödipala perekond Kallise üheksa-aastane Liisbet ja seitsmeaastane Annabel. Siis oli kord Ilvese-pere käes. Liis mängis hoogsa akordionipala, Mihkel aga esitas loo saksofonil. Mõlemad õpivad Põltsamaa muusikakooli Puurmani filiaalis.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus