Stenbocki maja ja konsistoorium said Jõgevalt kuused

Ligemale neljameetrised kuused hangiti Laiuse metskonnast. Toompeale (seal asuvad nii Stenbocki maja kui ka konsistooriumi hoone) toimetas need oma väikebussiga eraettevõtja Kaido Valdman. Kuuski olid teele saatmas linnajuhid, linnavalitsuse ja kultuurikeskuse töötajad, kultuurikeskuse taidlejad ja Eesti pea-Jõuluvana, kes teatavasti elab Jõgeval. Kuuskedega anti kaasa ka kommikotid. Need olid mõeldud eelkõige lastele, kes homme, 1. detsembril Stenbocki maja kuuski ehtima hakkavad.

“Kuuskede Tallinna saatmise idee hakkas idanema siis, kui käisin EELK peapiiskopi Andres Põdraga 10. detsembril toimuva üle-eestilise jõulurahu väljakuulutamise asju kokku leppimas,” ütles Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev. “Kuuskede kinkimisega saame veel kord teadvustada avalikkusele, et Jõgeva on külmalinn ja Eesti peajõuluvana kodulinn.”

Kui peaminister Andrus Ansip oleks Stenbocki maja kuused eile õhtul isiklikult vastu võtta saanud, oleks kuuskedega koos Tallinna sõitnud ka Jõgeva Jõuluvana. Paraku viibib peaminister praegu teatavasti NATO tippkohtumisel Riias ning seetõttu jäi Jõuluvana Tallinna-sõit ära.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus