Sten Oja rühib tasa ja targu maailmameistri tiitli poole

 

 

Kahekordse Eesti ja Põhjamaade rallikrossi meistri Sten Oja jaoks on kodumaa juba kitsaks jäänud. Sel aastal stardib ta vaid nendel kodustel meistrivõistluste etappidel, mis ei lange kokku Soome meistrivõistlustega, sest naaberriigi ja Euroopa tiitlivõistlused on Ojale sel hooajal prioriteediks.

 

Mai algul tegi Sten Oja koos oma tiimikaaslastega üllatava avalduse: tahetakse jõuda maailmas absoluutsesse tippu ehk maailmameistriks. Kriitikutel ja tähenärijatel oli selle kohta muidugi oma arvamus. Esmalt toodi välja fakt, et maailmameistrivõistlusi rallikrossis veel ei peetagi.

See teadmine oli loomulikult Ojal ning tema meeskonnal olemas, kuid nad selgitasid, et aastaks 2015 peaks rallikross olema levinud juba üle maailma. Juba praegu kogub see autosport populaarsust ka Ameerikas ning käivad jutud, et hiljemalt paari aasta jooksul ühendatakse Euroopa meistrisari ja USA Global Rallycross sari.

 

Esimesel Soome etapil jäi laeks B-finaal

Möödunud aastad on näidanud, et SuperCar klassis Sten Ojale kodumaal just suurt konkurentsi ei leidu. Eelmisel hooajal võitis Oja kodustel meistrivõistlustel kõik etapid, kus osales. Paralleelselt suudeti võita ka Põhjamaade tsooni meistritiitel. Tänaseks päevaks on meeskond ja sõitja oma valiku teinud. Loobuti Põhjamaade meistrisarjast Soome meistrisarja kasuks. Valik tehti just seetõttu, et Oja saaks tutvuda uute radadega,  Soome meistrisarjas on konkurents tihedam kui Põhjamaade sarjas ning seal sõidavad ka Euroopa meistrisarja kogemustega mehed.

Avastart Soome sarjas on juba tehtud. Kaks nädalavahetust tagasi võttis Sten Oja osa Soome meistrivõistluste etapist Vetelis, kus jäi napilt A-finaali ukse taha. B-finaalis püsis Oja sõidu algusest kuni lõpuni kolmandal kohal. Kaks esimest said koha A-finaalis. Teise koha saanud Vaaranmaale kaotas Sten ja 0,8 sekundit ning B-finaalis esikoha saanud Simonenile kogunes kaotust 2,8 sekundit. Kokkuvõttes jäi Ojale Soome MV esimeselt etapilt seitsmes koht.

“A-finaali koht oli üsna käeulatuses, sõitsime koos, kuid kahjuks ei õnnestunud konkurendist mööduda. Samas saab rahul olla, sest saime väga kõva kogemuse. Täna jäi pisut ka võimsuse taha, sellel rajal oleks meie autoga olnud raske esimesele kuuele vastu saada. Seega jään huviga ootama järgmist etappi Kouvolas, mis on mulle tuttav ja kus on ka kruusaosa sees,” kommenteeris Oja oma esimest sõitu Soome meistrisarjas.

 

Järgmine Soome etapp juba sel nädalavahetusel

Möödunud nädalavahetusel tegi Sten Oja oma debüüdi ka koduses meistrisarjas, kui lõi kaasa teisel Eesti meistrivõistluste etapil Tallinna Hipodroomil. Seal jäi ta juba tavapäraselt oma konkurentidele püüdmatuks. Tema järel sai teise koha põhjanaaber Silvo Viitanen, kes kaotas A-finaalis Ojale ligi seitse sekundit. Selline ajaline edu on rallikrossis juba mäekõrgune.

Järgmisena läheb Sten Oja starti sel nädalavahetusel, mil Kouvolas peetakse Soome meistrivõistluste etapp. Lisaks Soome ja Eesti meistrivõistlustele tahetakse sel hooajal kaasa lüüa ka Euroopa meistrivõistluste etappidel. Kõigepealt püütakse osa võtta neist etappidest, mis peetakse Soomes ning Rootsis, võimaluse korral minnakse starti ka Belgias ja Hollandis. Soome meistrivõistlustel loodetakse saada esikolmikusse ning Euroopa meistrisarja etappidel püüab Sten Oja sel hooajal jõuda A-finaali. Mis puutub kodusesse meistrisarja, siis on Sten oma blogi vahendusel öelnud:  “Sorry, fännid, aga eelkõige on mul vaja aega Soome MV ja Euroopa meistrivõistlusteks. Samuti oleme võistluskalendri koostamisel arvestanud auto ehitamiseks kuluva ajaga.”

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus