Sten Oja krooniti NEZ sarja meistriks

Kaks nädalat tagasi läks Põltsamaa noormees Sten Oja pärast seda, kui oli Laitses Eesti rallikrossi meistritiitli saavutanud, Norra NEZ (Põhja-Euroopa Tsoon) sarja eelviimasele etapile lootusega tulla ka Põhja-Euroopa sarja meistriks. Noormehe unistus täitus sel pühapäeval Taanis Nysumbaneni rallikrossirajal, mis oli NEZ sarja selle hooaja viimane etapp.

 

Selleks, et üldse Norra ja Taani osalema minna, tuli Sten Oja must Lada piisavasse sõidukorda saada. 11. septembril LaitseRallyPark’is peetud Eesti meistrivõistluste viimasel etapil hakkas masin tõrkuma. Siiski tegi Oja mehhaanikute tiim head tööd, auto saadi piisavasse võistlusvormi ning Oja sai 19. septembril Norras Mormarkeni etapil startida. NEZ sarja viimastel etappidel ilmnes paraku, et Steni Lada ei sõida päris eelduste kohaselt.

Eelmisel pühapäeval sõidetud NEZ sarja viimane rallikrossi etapp Taanis Nysumbaneni rajal läks Ojal üsna raskeks, sest tema roolitav masin ei käitunud sugugi eeskujulikult. Rallikrossi Eesti meister vahendas motoportaalile rally.ee, et pidi eelsõidud sõitma kolmebaarise õlisurvega. „Sain päeva kuuenda aja oma masinaklassis ja pääsesin B-finaali, kus startisin viimaselt kohalt. Seal kestis auto esimese ringi teise kurvini,” selgitas Oja.

Siiski oli noormehel Taanis õnne. Nimelt vedas tema lähimat konkurenti, leedukat Vainius Zulys samuti tehnika alt ning Zulys lõpetas Nysumbaneni rallikrossi etapi üheksanda kohaga. Selleks, et NEZ 1600 2010. aasta meistriks tulla, oli leedukal tarvis saavutada vähemalt kuues koht.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus