Sten Oja astus sammukese Põhja-Euroopa meistritiitlile lähemale

Möödunud pühapäeval sai Põltsamaalt pärit Sten Oja Norras eelviimasel Põhja-Euroopa tsooni rallikrossi meistrivõistluste etapil teise koha ning läks tabelit juhtima.

Möödunud pühapäeval peeti Norras Mormarkeni rajal Põhja-Euroopa (NEZ) rallikrossi meistrivõistluste kolmas ehk eelviimane etapp, kus 4WD masinaklassis sai norraka Svein Roger Anderseni järel teise koha Põltsamaa noormees Sten Oja, kes läks selle tulemusega ka tabelit juhtima. Möödunud aastal võitis Oja Põhja-Euroopa rallikrossi sarjas 1600-klassi meistritiitli.

Treeningsõidud ei möödunud Ojal just sujuvalt, nimelt oli tal  mõningaid probleeme oma võistlusautoga. Võistlemist ei soosinud ka tugevad vihmasajud, mis uputasid korralikult võistlusrada. Samas on Mormarkeni rada ka üsna kiire ning tehnilisi kohti oli sõidus üsna vähe.

Finaalsõidus startis Oja kolmandalt positsioonilt, mis pani eestlase esimeses kurvis üsna keerulisse olukorda. Kurvi läbis ta Anderseni ja Antonseniga külg külje kõrval. Siiski sai Oja kurvist hästi minema ning püsis liidri Anderseni sabas sõidu lõpuni. “Üritasin tema tempos sõita, aga ta libises ikka pisut eest ära. Kogemus ja võimsam auto jäid peale, lõpuks oli vahe umbes 100 meetrit ehk kolm sekundit,” rääkis Sten Oja oma sõidumuljetest mootorispordi portaalile ruudulipp.ee.

Veel lisas Sten, et tema konkurentidel on kogemustepagas suurem ning ka tehnika parem. Siiski andis eestlane lootust, et viimasele etapile Taani läheb ta ainult võidumõtetega. Viimane etapp Taanis Nysum ringrajal sõidetakse juba sel pühapäeval. Praegu lahutavad Sten Oja ja teisel kohal olevat Camilla Antonseni vaid kaks punkti, seega on viimane etapp kindlasti äärmiselt põnev. 

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus