Sportlik-kultuuriline vaheaeg Jõgevamaal

Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumil on selleks nädalavahetuseks plaanis korraldada lastele mardi- ja kadripäevamaskide valmistamiseks töötuba.

Palamuse Gümnaasium korraldas teisipäevast neljapäevani aga laululaagri Karksi-Nuias ning nädalavahetusel on lastel võimalik käia ujumas.

Jõgeva Avatud Noortekeskuse noored lähevad vaheajal Kuningamäele kartautodega sõitma ja esimesel novembril avatakse Jõgeva Avatud Noortekeskuses Sookolli rabaretkel tehtud piltide näitus.

Kuremaa Lasteaed-Algkooli lapsed käisid kolmapäeval Metsamoori Perepargis, mis asub Lõuna-Eestis. Neljapäeval minnakse vaatama lõbusat animafilmi ?Shrek 2? ning reedel võetakse ette ujulaskäik.

Põltsamaa Lasteaed-Algkool Tõruke käis Elistvere Loomapargis ja vaheaja jooksul on avatud ka ujumisring.

Pajusi valla Pisisaare kooli lapsed sõidavad laupäeval aga Tartusse Aura veekeskusse ja mänguasjamuuseumi.

Voore Põhikooli lastel oli esmaspäeval ja neljapäeval võimalik külastada ujulat, halva ilma tõttu jäi kahjuks ära Endla raba külastamine, kuid kolmapäeval käidi ekskursioonil Alatskivi lossis, J. Liivi muuseumis ja tema kodukandis.

Torma vald korraldas valda laulupeol esindanutele kolmapäeval kultuurirohke hommikupooliku ja sportliku pärastlõuna. Külastati Alatskivi lossi ja Liivi muuseumi, sõideti Kavastus parvega üle Emajõe ning käidi Emajõe Suursoo looduskeskkonnas. Lõunat söödi Tartus Püssirohukeldris ning hiljem mindi Aura keskusse ujuma. Laulupeol osalenuid oli kokku 33, nende hulgas laste- ja poistekoori liikmed ning puhkpillimängijad.

Paljud huvikeskused, koolid ja vallavalitsused on kultuuriministeeriumilt saadud raha planeerinud talvevaheajale, et ka siis lastele tegevust jaguks.

EEVA PAJUMÄGI

blog comments powered by Disqus