Sportlik kolmapäev Jõgeval

Kolmapäev, 27. aprill oli Jõgeva Gümnaasiumi noortele  sportlik päev. Hommikul peeti noorteorganisatsiooni ELO ja firma 360 kraadi korraldusel seikluslik maastikumäng. 200 õpilast 5. – 11. klassini oli jagatud 35 võistkonda. Võistkonnad pidid GPS-seadme abil otsima maastikule paigutatud kontrollpunkte ja vastama igas punktis esitatud küsimustele. Teadmiste valdkond oli lai. Õpilased pidid näitama häid teadmisi geograafias, loodusõpetuses, ajaloos ja üldteadmistes. Ilus ilm ja tundidest pääsemine tegid selle sportliku ettevõtmise eriti mõnusaks.

Õhtul kella üheksa ajal asus aga Jõgeva linna traditsioonilise tõrvikutega teatejooksu starti 11 võistkonda, et läbida kümnest etapist koosnenud ligi nelja kilomeetri pikkune rada võimalikult kiiresti. Kõige kiiremini läbis raja kergejõustikuklubi Harta võistkond ja sai aastaks oma valdusse Eesti Olümpiakomitee poolt välja pandud rändkarika. Õpilastest võistkondadest oli tublim Jõgeva Gümnaasiumi 12a klassi võistkond.

Eriti tahaks esile tõsta Jõgeva politseijaoskonna võistkonda. Aastaid on korrakaitsjad olnud abiks võistluse turvalisuse tagamisel, kuid sportlikud politseiametnikud on juba teist aastat järjest väljas ka oma jooksuvõistkonnaga. Sel aastal saavutati 11 võistkonna seas tubli viies koht.

Lisaks politseile pakkusid õpilastele konkurentsi Jõgeva maavalitsuse ja Jõgeva linnavalitsuse võistkond. Mõlema asutuse juhid — Viktor Svjatõšev ja Kalmer Lain — olid ka ise jooksurajal. See kõnekas fakt kinnitab, et nimetatud asutustes on tervisesport ja terviskikud eluviisid au sees.

VIKTOR NÕMM, teatejooksu korraldaja

blog comments powered by Disqus