Sportlased võistlevad Jõgevamaa eest

Nädalavahetusel toimuvatel 43ndatel Eesti omavalitsuste suvemängudel astuvad üles tublid sportlased ja harrastajad, keda on kokku üle kolmekümne. Suvemängude ajakava on tihe ning võistlusalasid mitmeid, pea igas vallas on esindatud ka Jõgevamaa sportlased.


Laupäeval, 7. juulil kogunevad Haapsalu Spordikeskusesse kõik Eesti omavalitsuste sportlased, et võistelda nii linnade, valdade kui ka maakondade arvestuses. Olgugi et kaks päeva kestvad suvemängud on tihedalt võistlusi täis, on osalejatele ette nähtud ka õhtune meelelahutusprogramm, mis kulmineerub peoga Merlyn Uusküla laulmise saatel.

Jõgeva Spordikeskuse juhataja Priit Toru kinnitusel on Jõgevamaa sportlasi maakonda esindamas kolmekümne ringis ning kuna võitmine on kõigi jaoks oluline, siis on maakonnad välja saatnud oma tugevaimaid sportlased. „Väiksemad omavalitsused proovivad oma ala tegijatele pakkuda võimalust osalemiseks. Meie oma maakonnas anname samuti võimaluse osalemiseks neile, kes tunnevad, et suudavad konkurentsi pakkuda. Päris olümpiavõitjaid ja suuri tipptegijaid nii palju pole,” selgitas Toru sportlaste esindatust, mis on mitmekesine, sest  võistlevad omavahel väga tugevad sportlased kui ka harrastajad.

Iga sportlane oma maakonna eest väljas

Kuna suvemängudelt on oluline tagasi tulla auhinnalise kohaga, siis on kahepäevane võistlusperiood üles ehitatud punktide kogumisele. Iga omavalitsuse sportlane teenib oma kodukohale punkte. „Mida rohkem alasid ja sportlasi on välja pandud, seda suuremale punktisummale on lootust,” täpsustas Toru, lisades, et hiljem liidetakse punktid kokku ning selgitatakse nii üldvõitja kui ka teine ja kolmas koht. Suvemängude üldkokkuvõttes selgitatakse parimad linnad ja parimad vallad kahes grupis: üle 8000 elaniku ja kuni 8000 elanikku. Parimad omavalitsused saavad vastavad karikad, mis vallavanemateni toimetatakse. Siinkohal tasub meelde tuletada, et Jõgeva vald sai auhinnalise kolmanda koha viimastelt omavalitsuste talimängudelt.

Võistluskavast võib leida nii traditsioonilisi kui ka vähem levinud spordialasid. Kokku osaletakse kümnel erineval alal: kergejõustikus, meeste ja naiste võrkpallis, jalgrattakrossis, orienteerumises, petangis, mälumängus, tennises, köieveos, discgolfis ja juhtide võistluses. Kõik alad aga paraku pole kaetud, kuna samale ajale on sattunud palju meistrivõistlusi või muid võistlusi, mis oma ala sportlasele on olulisemad. „Eesti karika- ja meistrivõistluste arvestusse kuuluvad etapid rattasõidu ja kergejõustiku vallas on tippsportlastele olulisemad. Omavalitsuste suvemängud toimuvad korra aastas ja tunnustavad rohkem omavalitsusi,” selgitas Toru ning nentis tõsiasja, et sportlane tahab pigem karikavõistlustel osaleda.

Jõgevamaa sportlased esindatud

Hoolimata suvistest tegemistest ja seetõttu ajanappusest, on Jõgevamaa sportlaste esindus kohal. Punkte püütakse teenida enamasti kergejõustikus ja petangis, maakond on esindatud ka jalgrattakrossis ja orienteerumises. Kuigi kõrgtasemel võrkpallimängijaid seekord kohal pole, on Jõgevamaad esindamas Tiiu Õunapi tublid võrkpallitüdrukud. Seevastu on suure koosseisuna kohal discgolfarid, keda on nädalavahetusel võistlemas 12 ehk umbes sama palju kui kergejõustiklasi. „Kadi Tint on väga suure töö teinud ja discgolfarid kokku ajanud. Üle Eesti on üldse üllatavalt palju golfareid võistlemas,” kiitis Toru spordiala populaarsust. Ka on olemas köieveo võistkond, kus on esinemas tugevad Jõgevamaa meistrid. „Mina spordijuhina pean olema kõige eeskujulikum ja kõik alad läbi käima, käin mõlemal päeval ühe ala pealt teisele,” naeris Toru oma ülesannete üle, kuid nentis, et mälumängus suurt tulemust ei luba, sest olulisim mängija ei saa osa võtta.

VERONIKA UIBO

blog comments powered by Disqus