Spordist

Talimängud tulemas

Põltsamaa XXV talimängud peetakse 17. ja 18. veebruaril taas Adaveres. Enamik alasid (male, kabe, lauatennis, korvpall, bridz, koroona, sasku, mälumäng) viiakse läbi Adavere Põhikooli ruumides. Põhialadeks on suusatamine ja uisutamine kuues vanuseklassis. Veel peetakse juhtide mitmevõistlust, võisteldakse saanilükkamises kiiruse peale ja autode jää-lumerajasõidus.

Traditsiooniliselt on mängude peakohtunik maakonna spordijuht Uno Valdmets. Nelja ala peakohtunikuna tegutseb Villu Ojassalu, kolme ala peakohtunikuna Paul Vi?njakov.

Hoogustatakse malemängu

Neli-viis aastakümmet tagasi oli Põltsamaa rajoonis ja linnas üks populaarsemaid spordialasid male, mis viimastel aastatel on kaotanud nii massilisuse kui sära. Villu Ojassalu eestvedamisel on malevanker Põltsamaa piirkonnas jälle jõudsamalt veerema hakanud. On korraldatud Põltsamaa linna, Põltsamaa ja Pajusi valla ning Põltsamaa Ühisgümnaasiumi vaheline kohtumine. Eelmisel nädalavahetusel peeti Võisiku külaseltsi EWA ruumes Põltsamaa linna ja valla vaheline malemat?, kus valla eest olid väljas neli külast ja kolm Võisiku Hooldekodust pärit malesõpra. Mat? lõppes linlaste 11:3 võiduga.

Veebruaris annavad malesimultaani Põltsamaa Ühisgümnaasiumis linna esimaletaja Paul Evard ning Lustivere Põhikoolis ja Esku ning Pisisaare algkoolis Põltsamaa maleveteranide turniiri võitja Villu Ojassalu.

Märtsis ja aprillis peetakse kunagiste linna paremikku kuulunud maletajate Peeter Peetsu ja Endel Pajumäe mälestusturniirid. Külla kutsutakse kahekordne kirimale maailmameister Tõnu Õim.

Saskumäng on “kontimööda” paljudele

Sasku on jõukohane paljudele, sealhulgas ka noortele ja õrnemale soole.

Põltsamaa piirkonna talvise hooaja võistlustel on pärast kolme mängitud vooru 44 mängijast esikolmikus Põltsamaa linna mängijad Juhandi-Samet 190 ning Kont-Võsa Lustiverest ja Raudla-Haan Põltsamaa linnast 187 punktiga.

Võisiku külaseltsi saskuturniiril olid viis paremat paari Maie Urv-Villu Ojassalu, Rein Mikk-Riho Tellisaar, Ants Meerits-Vitali Topkin, Otto ja Kaljo Ojassalu ning Erika Riipus-Tanel Viks.

Ükski brid?ipaar pole jäänud esikohata

Põltsamaal viimasel kahel aastal läbi viidud bridziturniirid paaridele on olnud üpris tasavägised ja pingelised. Tavaliselt turniiridel osalenud 7-8 paarist pole keegi esikohata jäänud. Kõige rohkem turniirivõite on kirjas Mihkel Viirelaidil-Lembit Kapil ja Jaan Sutil-Villu Ojassalul, kes küll viimasel kahel turniiril kuuendaks jäeti.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus