Spordirahvas käis õppereisil

18 Jõgevamaa kehalise kasvatuse õpetajat ja sporditöötajat käis  18. ja 19. septembril Jõgevamaa Spordiliidu Kalju  korraldatud õppereisil Lääne-Virumaal ja Järvamaal.

Õppereisi eesmärgiks oli leida koostöövõimalusi teiste maakondadega ning saada infot, kuidas korraldatakse sporditööd naabrite juures.

Lääne-Virumaal külastasime koolidest Tamsalu Gümnaasiumi, Rakvere Algkooli, Rakvere Reaalgümnaasiumi, Rakvere Spordikooli ja Tapa Gümnaasiumi ning spordibaasidest Rakvere Spordikeskust, Kadrina  spordikeskust ja Tapa spordihoonet. Järvamaal külastasime uut Paide spordihalli. Kõikides koolides kohtusime direktoritega ja kehalise kasvatuse õpetajatega, kes tutvustasid oma kooli, kooli spordibaase ja sporditöö organiseerimist koolis.

Spordikeskuste juhatajad viisid seal meile läbi ekskursiooni ja rääkisid keskuste töötamise põhimõtetest.

Aruteludest koostöövõimaluste teemal võtsid osa Lääne-Virumaa Spordiliidu, Järvamaa Spordiliidu, Järva Noorte Spordiliidu töötajad ja juhatuse liikmed ning Lääne-Virumaa kehalise kasvatuse ainesektsiooni esindajad.

Leiti, et üks kindlamaid koostöövõimalusi on ühiste võistluste korraldamine nendel spordialadel, kus konkurents oma maakonnas on väga väike.

Kõnealusel õppereisil tegin järgmisi tähelepanekuid.

Esiteks sõltub sporditöö tulemuslikkus koolis õpetajast ja tema pühendumistest tööle (treeningtöö spordiringides, võistlussüsteemid koolis) ning kooli direktorist (mitu tundi on võimaldatud spordiringidele). Näiteks on Rakvere Reaalgümnaasiumis 30 tundi nädalas. Oluline on ka tunnustamine – nii õpetajatele kui ka õpilastele Loomulikult on vajalik raha: kõigis külastatud gümnaasiumides on sellel aastal  eraldatud transpordiraha  võistlustele sõitmiseks üle 150 000 krooni.

Paide spordirahvas suutis tõestada ka vana spordihoone vajalikkust ja linnavõim jättis selle tegevusse. Nad ütlesid, et sellist viga ei tohi Paides juhtuda,  nagu  tehti Põltsamaal. Õppereisil osalenud meie maakonna spordirahvas oli uudishimulik ja õpihuviline. 

UNO VALDMETS,

Jõgevamaa Spordiliidu Kalju esimees

blog comments powered by Disqus