Spordiprojekti raames avati järjekordne korvpalliväljak

 

Möödunud nädalal avati Voore Aktiviseerimiskeskuse kõrval tänavakorvpalliväljak ning avamise puhul peeti maha ka korralik kossulahing maavalitsuse ja aktiviseerimiskeskuse võistkondade vahel.

Plaan Voorele korvpalliväljak rajada tekkis juba eelmise aasta sügisel, kui pandi paika Jõgevamaa Spordiprojekt 2007 eesmärgid. Korvpalliplatsi koht oli samuti välja vaadatud juba mullu. Voore korvpalliväljak sai avatud strateegiliselt väga õigesse kohta, kuna seal on Voore puhkeala kese ning väljak on ka järve vahetus läheduses.

Vaatamata sellele, et väljakul polnud veel avamise hetkel korraliku asfaltkatet, oli vallavanem Jüri Morozov optimistlik ning lubas, et järgmise aasta jooksul saab väljak ka asfalteeritud. Vallavanema sõnul on vägagi kasulik pärast rasket tööpäeva tulla kossuplatsile ja visata paar korvi, selle asemel et  kogu ülejäänud õhtu kodus teleka ees tukkuda. 

Maavalitsus aktiviseerimiskeskuse vastu

Korvpalliväljaku sisseõnnistamiseks otsustati maha pidada üks korralik korvpallilahing, kus vastamisi olid maavalitsuse meeskond, kelle koosseisu kuulusid Saare vallavanem Jüri Morozov, spordinõunik Heiki Sildnik ja haridusosakonna peaspetsialist Tiit Ustav. Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuse võistkonna liikmeiks olid  sporditöö spetsialist Anne-Ly Võlli, kultuuritöö spetsialist Janne Karu ning Aktiviseerimiskeskuse juhataja Ülvi Nool.

Omasid oli väljaku kõrvale ergutama tulnud ka aktiviseerimiskeskuse projektijuht Evely Tamm. Maavalitsuse esindusmeeskond oli enne võistluse algust natuke äraoleval seisukohal, kuna nende vastasteks olid lausa seelikutes ja kontsakingades naisterahvad.

Esimese ala ehk vabavisete võistluse võitsidki napilt aktiviseerimiskeskuse neiud, edestades maavalitsuse meeskonda ühe korviga. Positsioonivisete võistlus algas suhteliselt tasavägiselt, sest kumbki võistkond ei suutnud palli korvirõngasse saata.

Kastanid tõi tulest välja Tiit Ustav, kes tabavate visetega oma meeskonna võidule aitas. Viimaseks alaks valiti traditsiooniline viie miinuse mäng, kus miinuseid jagati meeskondlikult. Napilt võitis sellegi võistluse maavalitsuse esindus. Mehed käitusid aga väga dzhentelmenlikult ja rõhutasid, et tegelikult võitis sport. 

Väljakud kõikidesse omavalitsustesse

Saare vallavanema Jüri Morozovi sõnul ei ole selline projekt väga suur investeering, kuid samas on see väga vajalik, eriti just väikestele asulatele ja küladele.

“See on väga oluline, kui inimene saab oma igapäevarutiinist kasvõi pooleks tunniks eemale minna ja niisama palli loopida. Esiteks on see kerge füüsiline koormus ja samas see maandab ka pingeid,” sõnas Morozov. Pärast seda, kui plats on saanud korraliku asfaltkatte, võib seal vallavanema sõnul ka võistlusi korraldada.

Jõgevamaa spordiprojekt 2007 raames on tänavu suve jooksul plaanis rajada korvpalliväljakud kõikidesse Jõgevamaa omavalitsustesse. Seni on veel ilma väljakuta Torma, Palamuse, Kasepää vald ning Põltsamaa linn. Sel teisipäeval avati korvpalliplats ka Pajusi vallas Pisisaare algkooli juures.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus