Spordiliidu Kalju presidendiks valiti Tarmo Raudsepp

Teisipäeval, 14. juunil valiti Jõgeva maakonna spordiliidu Kalju uueks presidendiks Tabivere vallavanemana töötav Tarmo Raudsepp. Organisatsiooni vastse presidendi sõnul on sport talle alati südamelähedane olnud.

Tarmo Raudsepp usub, et spordivaldkonnas on lähiajal kindlasti mingeid muutusi oodata. Tegutsedes praegu Tabivere vallavanemana, on tal piisavalt infot prognoosimaks, millised need muutused olla võivad. Tarmo Raudsepa sõnul on maakonna spordiliidu presidendi ülesandeks pigem juhatuse töö koordineerimine ja maakonna sportlaste esindamine. Eelnevalt on ta olnud kahel hooajal Jõgeva SLK juhatuse liige ja saanud seetõttu hea ülevaate liidu tegevusest.

Kalju presidendina näeb ta kõige suuremat väljakutset selles, et tuua maakonna meistri- ja karikavõistlustele senisest rohkem täiskasvanud sporditegijaid, kes eelistavad viimasel ajal pigem kommerstlikke spordisündmusi. Spordiga tegelevate laste ja noorte arv on maakonnas küll kahanenud, kuid nende osalemine maakonna spordisündmustel on hoopis aktiviseerunud. Tarmo Raudsepa sõnul on umbes pooled maakonna omavalitsused aktiivsed spordielus osalejad, ülejäänud jagunevad selles osas vähem passiivseteks ja passiivseteks. Ta avaldas lootust, et inimesi veendes on võimalik neid rohkem kaasata.

Tarmo Raudsepp peab üsna tõenäoliseks, et Jõgeva maakond  edaspidi vähemalt praegusel kujul püsima ei jää. Kui Eestis peaks moodustatama uued suuremad haldusüksused, on võimalik, et maakondlikud spordiliidud peavad liituma ja moodustama suurema katusorganisatsiooni.

Vastne spordiliidu president märkis, et sattus sellesse ametisse huvitaval ajal. Ta lisas, et kui Tabivere vald peaks minema edaspidi Tartu maakonna koosseisu, siis tuleb temal Jõgevamaa spordiliidu juhi kohalt tagasi astuda.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus