Spordiliidu Jõud tunnustused annavad tegijatele uut jõudu

Lõppeva aasta Jõgevamaa spordielule lisavad pidulikkust ja väärikust Eestimaa Spordiliidu Jõud tunnustused aasta tegija 2019, mille noortetreeneritest pälvis Jõgeva spordiklubi Tähe eestvedaja Marko Saksing, kohaliku spordielu edendajatest Põltsamaa valla Kuningamäe terviseradade arendaja Indrek Eensalu ning piirkondlikest spordisündmustest Pajusi Mudajooks, mille peakorraldaja on Elmo Krumm.


Aunimetuste saajad soovivad hoida traditsioone ning tulevikus veelgi kaugemale jõuda, pakkudes positiivseid emotsioone nii osalejatele kui ka kaasaelajatele.

Jõgevamaalt parimaks noortetreeneriks valitud Marko Saksingu sõnul mõjub tunnustus positiivselt ja energiat andvalt.

„Tähe klubil on praegu kaheksa noorte saalihokivõistkonda. Uute mängijate leidmiseks käime koolides saalihokit tutvustamas, seejuures ka maapiirkondades. Nii tekkis sel aastal huvi saalihoki vastu näiteks Sadala koolis ja Siimusti lasteaed-algkoolis.

Noorte mängijate tulemuslikkus oleneb suuresti nende pühendumisest spordile. Treener peab oskama igaühele individuaalselt läheneda ja õpilasele sobiva suhtlemisviisi valida. Treeneritöös on kindlasti oluline tasakaalukus,” ütles Saksing.

Treener Marko Saksing tunneb vaieldamatult rõõmu, kui tema noored medaleid või karikaid võidavad. Vaadetes tulevikku, ütles ta aga nii: „Pean jätkuvalt oma suurimaks eesmärgiks noortele huvitava ja tervisliku tegevuse võimaldamist.”

 Põnevad plaanid Kuningamäel

Kohaliku spordielu eestvedajaks Jõgevamaalt valitud Indrek Eensalu märkis, et 2019. aasta oli Kuningamäe terviseradadele edukas ja töine. „Aasta algul saabus vastus, et riik koostöös Eesti Terviseradadega panustab nelja aasta jooksul Kuningamäe Terviseradadesse päris olulise summa. Tänu sellele sai soetada juurde tehnikat, mida saab kasutada ka suvel. Algasid ka ettevalmistustööd suusaradade pikendamiseks ja kunstlume tegemiseks vajaliku veetorustiku ja pumpla rajamiseks.

Valmis saime kunstlume tegemiseks vajaliku platsi ja kaasajastasime osaliselt rajavalgustust.

Hea meel on selle üle, et meie terviserajal on hakanud toimuma järjest rohkem erinevaid sündmusi.”

Eensalu sõnul on tore, kui sinu tegutsemist ka kõrvalt märgatakse, aga kas see just uute mõtete tekkimisele kaasa aitab, pigem annab kindlust nende elluviimisel. „Eks mõtteid tekib ikka, aga nende elluviimiseks peab olema õige aeg ja hea meeskond,” arvas Eensalu tunnustusest.

Spordiedendaja märkis, et Kuningamäe rajal on ka mitmeid tulevikuplaane. „Mõned nendest ootavad tehismäe valmimist. Juba sellel aastal saavad murdmaasuusatajad kasutada raskemat rada. Tehismäe valmimisel paigaldame mäele tõstuki ja kunstlume valmistamiseks veetorustiku ning siis saavad nõlva kasutama hakata mäesuusatajad ja lumelaudurid. Samuti tuleb sinna tuubi rada. Laiendamist ootab kettagolfi rada. Uute aladena on plaanis maastikuvibu rajad ja maastikuratturitele harjutuspark erinevate elementidega. Mõtteid on veel, aga eks neist saab rääkida siis, kui asjad ja plaanid jõuavad sinnamaale.”

Eensalu sõnul toimub Kuningamäe arendamine hetkel paljude osapoolte vahel ja suures osas käib see n-ö hobi korras. „Talvises kunstlume tootmises ja radade ettevalmistamisel osalevad veel poeg Taniel ja Magnus Kaasik,” lisas ta.

Järgmine mudajooks rokkbändidega

Jõgevamaal toimuvatest piirkondlikest spordisündmustest aasta tegijaks kuulutatud Pajusi Mudajooksu peakorraldaja on Elmo Krumm. „Praegu korraldatakse Eestis teisigi ekstreemsemaid spordisündmusi. Huvi „hullude alade” vastu on kasvanud. Märkamine ja tunnustamine teevad mõistagi jooksu läbiviijatele rõõmu.”

Krummi sõnul on Pajusi Mudajooksul osalejate arv kasvanud.  „Esimesel oli 187, teisel 365, kolmandal 640 ja neljandal juba 815 jooksjat. Vastavale vanuserühmale ettenähtud rada läbivad ka kolmeaastased lapsed. Vanim osaleja on seni olnud 73-aastane mees Tartust. Välisriikidest on seni jooksmas käidud Lätist, Soomest, Venemaalt, Inglismaalt, Iirimaalt ning isegi Austraaliast.”

Elmo Krumm märkis, et järgmine Pajusi Mudajooks toimub 11. juulil. „Loodame, et osalejate arvu saame kirjutada juba neljakohalise numbriga. Registreerimine algas kohe pärast tänavuse aasta mudajooksu.

Kavatseme rajale ehitada uusi takistusi, et seda oleks raskem ja põnevam läbida. Ühtlasi peame nagu varemgi oluliseks, et jooksjad oleksid omavahel sõbralikud ja abivalmid. Seda silmas pidades ei jagata peaauhindu mitte finišisse jõudmist arvestades, vaid läbi loosimise.

Tulemas on väike juubelijooks, mistõttu pärast sportlikku katsumust algab rockfest, kus musitseerimas viis ansamblit,” ütles Krumm.

Aasta tegija aunimetusi annab Eestimaa spordiliit Jõud alates 2003. aastast üksikisikule või isikute rühmale, kelle töö ja tegevus on silma paistnud erilise tulemuslikkusega ja mõjutanud spordiliidu arengut. Aasta tegijad valiti maakondade spordiliitude esitatud kandidaatide hulgast.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus