Spordikongressil räägiti rahastamisest ja spordikoolide taaselustamisest

Möödunud nädalal Tallinnas peetud spordikongressil viibisid ka Jõgeva maavanem, Jõgeva linnapea ning kohalike spordiklubide treenerid. Kongressil saadi  teadmisi spordi rahastamise tulevikust ning arutleti spordikoolide taastamise teemal.

Eelmisel reedel kirjutas spordiajakirjanik Peep Pahv Postimehes, et äsjasel kongressil innovaatilisi ideid välja ei käidud ning korrati üle juba varem genereeritud ideid. Jõgevamaa delegatsioon kongressi siiski päris ajaraiskamiseks ei pidanud.

Jõgeva linnapea Kalmer Lain ütles, et kongressil saadud infost lähtuvalt tuleb ka Jõgeval spordiga seotud ettevõtmised üle vaadata. Enim teeb linnapeale heameelt, et statistika põhjal on eesti rahvas tervisespordi vajalikkusest teadlikum ning seda harrastatakse järjest rohkem. See info oli linnapeale töövõiduks, sest juba aastaid on Jõgeva linna staadionil viidud läbi tervisepäevi ning järgmisel aastal on plaan sellesse ettevõtmisse kaasata ka Jõgeva vald.

“Hea meel on selle üle, et sporti investeerimist peetakse oluliseks ja see on jätkuvalt prioriteet,” kinnitas Jõgeva linnapea. Tulevikus on plaan hakata kogu vabariigis  sportlastele ja treeneritele stipendiumide asemel kindlat palka maksma. See parandab sporditegelaste sotsiaalset kindlustatust.

“Koostöös Eesti Olümpiakomiteega oleme pilootprojekti raames kahele treenerile need võimalused loonud,” ütles Lain.

Üheks kongressil käsitletud teemaks oli ka väikeste spordiklubide koondamine suuremate organisatsioonide juurde. Selline süsteem jätab majandamise poole oma ala spetsialistidele ja treenerid saavad keskenduda põhitööle ning ei pea aruannete koostamise ja toetuste küsimisega oma pead vaevama. Praegusel ajal peab treener rabelema seitsmel ametikohal.

Mis puutub viimasel ajal põletavasse spordikoolide küsimusse, siis kongressil oldi seda meelt, et nende taaselustamine on Eesti spordimaastikule oluline. “Üks tugev spordikool peab piirkonnas olema,” kinnitas  linnapea, viidates Kuremaa Spordikoolile, mis hetkel paremaid aegu ootama peab.

“Riigi sõnum investeeringute juures oli “Tark ei torma”. Ka meie Jõgevamaal peame koostöös omavalitsustega tegema tulevikku vaatavaid otsuseid, lähtudes elanike arvust. Saadud infost järeldusi tehes tuleb ka Jõgeval spordiga seotud tegemised üle vaadata,” lisas Lain.  

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus